poyrazoğlu otomotiv etiler

Çamelili kadınlar çini  öğreniyor

Çameli Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle ilçede çinicilik kursu açıldı. Eğitmen Nezahat Köroglu Dikilitaş, çini yapımının meşakkatli bir iş olmasına karşın ev hanımlarının yaptıkları eserleri gördüklerinde yüzlerinin güldüğünü söyledi.

15-11-2018 10:54

Çameli Hayri Dev Kültür Merkezi’nde, geleneksel Türk el sanatlarından biri olan çini sanatını devam ettirmek amacıyla, merak edip öğrenmek isteyen vatandaşlara yönelik kurs açıldı. Kurs eğitmeni Nezahat Köroglu Dikilitaş, ilçedeki kadınların kursa ilgi gösterdiğini belirterek, bu sayının artmasını beklediğini söyledi. Dikilitaş, öncelikle hobi olarak başladığı çini işlemeciliğini Kütahya’da Halk Eğitim Merkezi’nin katıldığı kurslarla pekiştirerek 2018 yılında Çameli’de ve Köyceğiz’de kişisel sergi açarak yapmış olduğu ürünleri sergilemişti.

Dikilitaş, çini yapımının meşakkatli bir iş olmasına karşın ev hanımlarının yaptıkları eserleri gördüklerinde yüzlerinin güldüğünü belirterek, "Buraya katılan kadınlarımız işlerini severek yapıyorlar. Onlar işlerini severek yaptıkça ben de zevkle çalışmaya başladım. Güzel eserler ortaya çıktıkça ve takdir gördükçe çalışma azmimiz daha da arttı. Ben onlardan çok memnunum. Burada iş öğrenmenin yanında hem ev ekonomilerine katkıda bulunacaklar hem de boş zamanlarını değerlendirmiş oluyorlar. Bize bu noktada destek veren herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Haber Merkezi

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Çamelili kadınlar çini  öğreniyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör