etiler poyrazoğlu otomotiv
21 Ağustos 2019 Çarşamba

Çalışkan Ailesine vefa

Denizli Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün eğitime katkı veren aileler için düzenlediği vefa geceleri sürüyor. Denizli’ye iki okul kazandıran  Çalışkan Ailesi için Balkan temalı vefa gecesi düzenlendi. 

20-04-2019 10:31

Dedeman Park Otelde düzenlenen geceye Ahmet Çalışkan, eşi Sıdıka Çalışkan ve  ailesi, Vali Hasan Karahan ve eşi Şule Meral Karahan, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Düz,  İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, okul müdürleri ve davetliler katıldı.

Ahmet Çalışkan Anaokulu ve Sıdıka Çalışkan Ortaokulunu eğitime kazandıran Çalışkan ailesine yıllar önce göçüp geldikleri ata toprakları olan Balkanlar temalı olarak hazırlanan gecede, Sıdıka Çalışkan öğretmen ve öğrencilerinden oluşan müzik gurubu Baklan temalı şarkılar ve türküler seslendirdi.  Programın devamında Ahmet Çalışkan Anaokulu öğrencileri davetlilere tekerlemeler söyledi. Yine aynı okul öğretmenlerinden Hürriyet Burhan’ın anlattığı Balkan Masalı başta hayırsever Ahmet Çalışkan ve eşi olmak üzere tüm davetlilerden büyük beğeni aldı. Sıdıka Çalışkan Ortaokulu öğrencisi Efe Fahri Öztaş hayırsevere hitaben yazdığı şiiri okudu. Program birden çok modern eğitim yuvasını, Denizli’mize kazandıran Çalışkan Ailesi için hazırlanan film ile devam etti. 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Bizler, Çalışkan Ailesine ne kadar teşekkür etsek azdır. Onlara, eğitim camiası adına, en içten saygı ve sevgilerim sunuyorum” dedi.  Hayırsever işadamı Ahmet Çalışkan ise, “Çocuklarımıza temel eğitim vermek için anaokulu yatırmak istedim ve Allah’ıma binlerce kez şükürler olsun ki; 2010 ve 2015 yılında iki okulu açmak nasip oldu. Çocuklarımızın cıvıl cıvıl koşturmalarını, okuldan birçok şey öğrenmelerini ve mezun olduklarında daha iyi okullara gittiklerini görmek beni ve ailemi çok mutlu ve mesut etmektedir. Tüm bunlara vesile olan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Valisi Hasan Karahan ise, Denizli’nin bir güzellikler şehri olduğunu belirterek, “Bu şehirde yaşamak gerçekten bir ayrıcalık. İnsanı da hizmetleriyle, gayretleriyle, hayırseverliğiyle bunun hakkını veriyor. Türkiye’ye örnek bir şehiriz. Yaklaşık 300 hayırseverimiz başta eğitim olmak üzere çeşitli sektörlerde ciddi anlamda katkı veriyorlar. Bizler merkezi yönetim olarak devletin asli görevleri gereği bu hizmetleri yapıyoruz.  En büyük teşekkürü hayırseverlere ediyoruz. En son istatistikler de Denizli’nin eğitimde gerçekten ileri bir seviyede olduğunu bütün Türkiye’ye gösterdi” diye konuştu.  Program sonunda Vali Hasan Karahan, hayırsever Ahmet Çalışkan ve eşi Sıdıka Çalışkan’a eğitime yaptıkları katkılardan dolayı plaket verdi.

Haber Merkezi

 

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Çalışkan Ailesine vefa
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör