poyrazoğlu otomotiv etiler
18 Şubat 2019 Pazartesi

Çal, karavancıları bekliyor

Türkiye’nin değişik bölgelerinde yaşayan kamp, karavan ve doğa dostları cumartesi günü Çal’da olacak. Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Tarihi ve doğal dokusu ile ekolojik turizme kazandırmaya çalıştığımız ilçemiz, geçen yıl olduğu gibi bu yılda karavancıları en iyi şekilde ağırlayacak” dedi.

11-07-2018 16:45

Karavan Kulübü’nün sosyal medyadaki sayfasında örgütlenen karavancılar ilk olarak geçen yıl Çal’a geldi. Bölgedeki doğal güzelliklere ve Büyük Menderes Nehri’nde yaşanan sorunlara dikkat çekildi. Başta İzmir, Mersin,İstanbul, Ankara başta olmak üzere ülkemizin değişik bölgelerinden ve Almanya’dan çok sayıda karavancı 21 Temmuz Cumartesi günü Çal’ın Aşağıseyit Mahallesi’nde kampa başlayacak bu yılki kamp, geçen yıl hayatını kaybeden Ahmet Filizciler anısına düzenlenecek. 

Karavan kampının ilk gününde canlı müzik dinletisi ve çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Daha sonra şarap fabrikaları ziyaret edilecek, Çal pazarında organik yiyecek ve içecekler satın alınacak ayrıca Tarihi Hamzaoğulları Değirmen Çiftliği, tarihi yerler, Ağlayan Kaya ile Çal Belediyesi Kumral Mesireliği’nde etkinlikler yapılacak. 

“En iyi şekilde ağırlayacağız”

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, bölgede karavan ve çadır turizminin yanı sıra doğa yürüyüşlerinin de düzenlendiğini söyleyerek, “Tarihi ve doğal dokusu ile ekolojik turizme kazandırmaya çalıştığımız Çal, geçen yıl olduğu gibi bu yılda karavancıları en iyi şekilde ağırlayacak. Bölgemizdeki tarihi ve doğal güzelliklerin yanı sıra yöresel ürünlerimiz şarap, sirke ve pekmezimizde bu etkinlikte vitrine çıkacak. Ülkemizin dört bir köşesinden Çal’a gelecek olan karavancıları halkımızda geçen yıl olduğu gibi bağrına basacak” diye konuştu. 
Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Çal, karavancıları bekliyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör