poyrazoğlu otomotiv etiler

Çal’da hayvanseverler 28 kedinin zehirlenerek öldürüldüğünü iddia etti

Çal ilçesinde 28 sokak kedisi  hayvanseverler tarafından ölü olarak bulundu. Sokak kedilerinin zehirlenerek öldürüldüğünü öne süren hayvanseverler, vahşeti yapanların ortaya çıkartılmasını istedi.

16-09-2019 14:42

Hayvan dostlarını ayağa kaldıran olay, Çal ilçesi İsmailler Mahallesi Selahattin Pınar Caddesi üzerinde meydana geldi. Günün belirli saatlerinde sokak kedilerini besleyen Ahmet Demirel isimli hayvansever her gün ciğer ve mama gibi yiyecekler bıraktığı yerlere gittiğinde 3 kedinin yerde hareketsiz yattığını ve ağızlarından kan geldiğini gördü. 

Bunun üzerine çevrede inceleme yapmaya başlayan Demirel, bazı noktalarda mamaya benzer yiyecekler olduğunu fark etti. Kedilerin bu yiyecekler ile zehirlenip  öldüğü  iddia eden Demirel duruma tepki gösterdi, sorumluların cezalandırılmasını talep etti. Kedilerin sokakta öldüğü ve ardından çöp konteynırlarına bırakıldığı öğrenildi. Hayvan  dostlarının araştırması sonucu 28 kedinin aynı şekilde öldüğü belirlendi.

Duruma tepki gösteren bir başka hayvansever Rauf Çobanoğlu ise vicdansızca yapılan bir olaya şahit olduklarını kaydederek, “Sokak hayvanı diyoruz ama aslında bir sokak hayvanı değil onlar da biz gibi yaşamaya çalışan canlılar. Mama veriyorduk bir şeyler yapıyorduk. Birçok esnaf var böyle besleyen ama bugün zehirlenme olmuş. Duyduk üzüldük, yani böyle bir vicdansızlık. İnsanlığımızdan utanıyoruz. Bir an önce yetkilileri göreve çağırıp kişi ya da kişilerin bulunmasını istiyoruz” diye konuştu.

Esnaf Sinan Öneroğlu da kendilerinin  beslediği iki kedinin öldüğünü kaydederek, "Diğer sokak hayvanlarıyla birlikte onların da zehirlendiği haberini aldık. Gerçekten üzgünüm. Bunu kim yaptı, neden yaptı bilmiyorum ama sokak hayvanları da sonuçta canlı. Onların ölmesini, öldürülmesini kesinlikle istemiyoruz. Bu olayın kimler tarafından yapıldığının ortaya çıkarılmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı. AA-İHA

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Çal’da hayvanseverler 28 kedinin zehirlenerek öldürüldüğünü iddia etti
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör