etiler poyrazoğlu otomotiv
20 Haziran 2019 Perşembe

Çal’da ekolojik turizm atağı 

Çal  Belediye Başkanı Fethi Akcan, ilçede eko turizm için bir süre önce başlatılan fizibilite çalışmalarının bittiğini, yakın zamanda yatırımlara başlanacağı müjdesini verdi.

17-04-2019 11:18

Çal’da, karavan ve çadır turizmi ile trekking yürüyüşlerinin bir süre önce başladı. Başkan Fethi Akcan, eko turizm için bir süre önce çalışma başlattı. Turizm Haftası nedeniyle mesaj yayımlayan Akcan, “Türkiye gibi dört mevsimi bir arada yaşayan, doğal güzelliklerinin yanı sıra deniz-kum ve güneşe sahip bir ülke, daha fazla turiste ev sahipliği yapmalıdır. Biz de, bölgemizi turizme açmak için gerekli çalışmaları yapıyoruz” dedi.

Çökelez Dağı’nın eteklerinde yer alan Kaplanlar Mahallesi Göleti’nin yanına Kent Ormanı kurulacağını,  ormanın içinde bungolov evlerle doğaya saygılı sosyal tesisler yapılacağını söyleyen Başkan Fethi Akcan, “Ekolojik  turizm kapsamında yayla turizmini de başlatacağız. Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan orman tahsisi talebinde bulunuldu, yer tahsisi için onay bekliyoruz. Çevre ve kültür değerlerinin sürdürülebilirliliğini garanti altına alan, yerel halka maddi yarar sağlayan turizm olarak adlandırılan eko turizm, aynı zamanda doğaya da saygılı. Önümüzdeki yıllarda Çal, doğa tutkunlarını  ağırlayacak” diye konuştu. Haber Merkezi

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Çal’da ekolojik turizm atağı 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör