poyrazoğlu otomotiv etiler

Çakır’a uluslararası ödül

Denizlili fotoğraf sanatçısı Mehmet Çakır, Çin’de düzenlenen uluslararası fotoğraf yarışmasında Tırtıl isimli eseriyle 3.’lük ödülü aldı. Bugüne kadar çok sayıda yarışmada ödül alan ünlü fotoğraf sanatçısının 7 fotoğrafı da sergilenmeye değer bulundu.

10-04-2018 17:49

Denizli’de 46 yıldan bu yana fotoğraf sanatıyla uğraşan, 130’un üzerinde ödüllü fotoğrafı bulunan,  Türkiye ve yurt dışındaki yarışmalarda çok sayıda ödül kazanan Mehmet Çakır, Çin’de düzenlenen Huangbai Mountain International Fotoğraf Yarışması’nda 3.’lük ödülü kazandı. Çakır’a ödülü 2012 yılında Pamukkale’de çektiği Tırtıl isimli çalışması getirdi. 5 bin fotoğraf sanatçısının 60 bin fotoğrafla katıldığı yarışma 4 kategoride düzenlendi. 17 yıldır düzenlenen yarışmada Çakır, doğa kategorisinde üçüncülük ödülüne layık görüldü.

Yarışmada Çakır’ın 7 eseri de sergilenmeye değer bulundu. 45 yıldır fotoğraf sanatıyla uğraşan Çakır, ödül haberini sosyal medyadan dostlarına duyurdu.  Bugüne kadar 3 bin fotoğrafının sergilendiğini, 130’un üzerinde ödüllü fotoğrafı olduğunu belirten Çakır, uluslararası bir yarışmada ödül aldığı için mutlu olduğunu söyledi.

Osman Nuri Boyacı

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Çakır’a uluslararası ödül
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör