poyrazoğlu otomotiv

“Büyükşehir’in 1 kuruş vergi borcu yok”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Denizli Vergi Dairesi Başkanı Hasan Öztaş ve beraberindeki heyeti ağırladı. Hem vergiden pay alan hem de vergisini ödeyen bir kurum olduklarını vurgulayan Başkan Osman Zolan, "Çok şükür Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin, devlete, maliyeye, sosyal güvenlik kurumlarına 1 kuruş borcu yoktur” dedi.

09-03-2018 18:44
" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen>

29. Vergi Haftası dolayısıyla Denizli Vergi Dairesi Başkanı Hasan Öztaş ve beraberindeki heyet Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti. Ziyarete Denizli Vergi Dairesi Başkanı Hasan Öztaş ve beraberindeki heyetin yanı sıra Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Ünal da katıldı. Vergi Dairesi Başkanı Öztaş ziyarette yaptığı konuşmada Denizli'de geçen yıl 3 milyar 317 milyon lira vergi tahakkuk ettirildiğini, bunun 3 milyar 60 milyon lirasının tahsil edildiğini belirterek, "66 bin 574 gelir vergisi mükellefimiz, 7 bin 499 kurumlar vergisi mükellefimiz olmak üzere 75 bine yakın mükellefimiz var” dedi.

"Vergilendirilmiş kazanç helal kazançtır"

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise Vergi Haftası’nı kutlayarak,  “Vatandaşımız biliyor; vergilendirilmiş kazanç helal kazançtır. Devletin tüm kurumlarına yapılan yatırımlara baktığımızda, temelinde halkımızdan alınan vergiler yatıyor. Bu vergilerin de boşa gitmediğini görüyoruz. Vergiler yatırım olarak milletimize geri dönüyor" diye konuştu.

Denizli üst sıralarda

Türk milletinin vergi ödeme konusunda duyarlı olduğunu kaydeden Başkan Zolan, “Denizli, vergi ödeme noktasında üst sıralarda yer alıyor. Milletimiz bunun yerinde kullanıldığını gördükçe, vergisini daha çok vererek şehrimizin ve ülkemizin daha güzele gitmesine katkı sağlıyor. Biz de aynı şekilde yatırımlara dönüştürüyoruz.  Hem vergiden pay alan hem de vergisini ödeyen bir kurumuz. Çok şükür Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin, devlete, maliyeye, sosyal güvenlik kurumlarına 1 kuruş borcu yoktur” diye konuştu. 

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - “Büyükşehir’in 1 kuruş vergi borcu yok”
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör