poyrazoğlu otomotiv
25 Mayıs 2019 Cumartesi

Büyükşehir’den sınav kaygısı semineri

Büyükşehir Belediyesi,  Sınav Kaygısı ve Ailenin Rolü  konulu seminer düzenlendi. Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Figen Şen Kösem tarafından verilen seminerde, sınav kaygısını aşmanın yolları anlatıldı.

18-05-2018 17:25
" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen>

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, ailelerin çocuk gelişimindeki önemi konusunda farkındalık yaratmak, sağlıklı nesillerin yetişmesine katkı sağlamak, anne ve babaların çocukları ile olan iletişimlerine yardımcı olmak amacıyla, "Sınav Kaygısı ve Ailenin Rolü”  konulu seminer düzenlendi. Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda düzenlenen seminere Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Naciye Kapukıran, öğrenciler, veliler ve öğretmenler katıldı. 

Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Figen Şen Kösem tarafından verilen seminerde sınav kaygınsın nedenleri, sınav kaygısını yenmenin yolları ve sınava hazırlanırken ailenin rolü konuları üzerinde durdu. Sınav kaygısı oluştuğunda meydana gelen korkudan dolayı başarının düştüğünü ifade eden Kösem, bunun sonucunda çalışmayı ertelemelerin, vazgeçmelerin, bahaneler üretmenin ya da farklı işler ortaya çıkarmanın yaşanacağını kaydetti. 

“Sevdiğiniz bölümleri okuyun”

Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan ise, “Sınav heyecanını yaşamaya az kalan veliler ve öğrencilere  şunları söylemek istiyorum. Hayatta başarılı olmanın tek yolu tıp okumak, hukuk okumak ya da mühendis olmaktan değil sevdiğiniz bölümleri okumaktan geçiyor. Farklı mesleki alanlarda da çok başarılı olabilirsiniz. Bunları göz önde bulundurarak sınavlara hazırlanın” dedi.
Haber Merkezi


 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Büyükşehir’den sınav kaygısı semineri
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör