poyrazoğlu otomotiv etiler
30 Mayıs 2020 Cumartesi

Büyükşehir'den deprem seferberliği

Büyükşehir Belediyesi Acıpayam'da yaşanan deprem felaketinin ardından tüm ekiplerini seferber etti. Depremin hemen ardından Acıpayam'a giderek ekiplerin koordinesini sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, hemşehrilerini zor günlerinde yalnız bırakmadı.

22-03-2019 18:00
" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen>

Acıpayam'da meydana gelen depremin hemen ardından tüm ekiplerini seferber eden Denizli Büyükşehir Belediyesi, felaketin yaralarını sarmak için çalışmalarına başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da vatandaşları bu zor günlerinde yalnız bırakmayarak depremin hemen ardından ekiplerin başında yer aldı. İtfaiye Dairesi Başkanlığı başta olmak üzere deprem bölgesine sevk edilen Büyükşehir ekipleri ilk olarak arama kurtarma çalışmalarına katıldı. İtfaiye Dairesi Başkanlığı AKOM, Arama ve Kurtarma ekipleri yıkılan binalarda olası enkaz altında kalma ihtimaline karşı incelemelerde bulundu. Deprem anında çıkan bir de yangını söndüren itfaiye ekipleri afet toplanma alanının içme suyu ve aydınlatma ihtiyaçlarını da sağladı.

Enkaz kaldırma çalışmalarına başlanacak

Vatandaşların geçici barınma ve gıda ihtiyaçları için battaniye dağıtımı, çadır kurulumu, yemek ve çeşitli ikramların dağıtımında bulunan Büyükşehir ekipleri hasar tespit çalışmalarına başladı. Hasar tespit çalışmalarının ardından kaldırılacak enkaz kaldırma işlemleri için hazırlık yapan Fen İşleri Dairesi Başkanlığı'na ait iş makineleri ile hazırda bekledi. Tüm kurumlarla koordineli bir şekilde çalışan Sevgi Eli ise ihtiyacı bulunan vatandaşlar için kıyafet ve eşya desteğinde bulundu. 

Acıpayam'a giderek ekiplerin başında yer alan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, hemşehrilerini yalnız bırakmadı. Gece geç saatlere kadar alanda vatandaşlarla birlikte olan Başkan Osman Zolan, "Depremi ilk duyduğumuz andan itibaren Acıpayam ilçemize yöneldik ve burada akışı takip ettik, yönlendirdik. Devletimizin tüm kurumları burada halkımızın yanında seferber oldu. Vatandaşlarımız için çadır kuruldu. Büyükşehir Belediyesi olarak olay anından itibaren vatandaşlarımıza yönelik her türlü gıda anlamında ikramlara başladık. Acıpayam Belediyemiz de yaraları sarmak için olağanüstü gayret gösteriyor. Burada bir seferberlik ruhuyla vatandaşımızın yanında yer alarak sıkıntılarını çözmek için gayret gösteriyoruz" dedi.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Büyükşehir'den deprem seferberliği
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör