poyrazoğlu otomotiv
25 Mayıs 2019 Cumartesi

Büyükşehir'den 4. Tiyatro şenliği 

Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli Tiyatro Kulübü'nün bu yıl 4'üncüsünü düzenlediği Liseler Arası Tiyatro Şenliği  başladı. 30 Nisan’a kadar sürecek etkinlikte 8 farklı lisenin 8 oyunu sahneye konacak.

24-04-2018 18:35
" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen>

Genç Denizli Tiyatro Kulübü’nün bu yıl 4'üncüsünü gerçekleştirdiği  Liseler Arası Tiyatro Şenliği’ne Acıpayam Çamlık Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Bağbaşı Anadolu İmam Hatip Lisesi, Özel Final Anadolu-Fen Lisesi, Özel Seviye Okulları Anadolu Lisesi, Nalan Kaynak Anadolu Lisesi, Denizli Lisesi, Durmuş Ali Çoban Lisesi ve Erbakır Fen Lisesi’nin tiyatro grupları katılıyor. Şenlikte ilk oyun Acıpayam ilçesinde sahnelendi,  Bağbaşı Anadolu İmam Hatip Lisesi de Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda  Harman Yeri 1915 adlı oyunu oynadı.

Gençler sahnede

30 Nisan'a kadar her gün akşam saat 20.00'de  Çatalçeşme Oda Tiyatrosu'nda ücretsiz olarak sahnelenecek oyun programı şöyle:
"25 Nisan Final Temel Lisesi, Ah Şu Gençler; 26 Nisan Özel Seviye Okulları, Bir Buket Aşk; 27 Nisan Nalan Kaynak Anadolu Lisesi, Bir Evlenme Teklifi; 28 Nisan Denizli Lisesi, Oto Gargara; 29 Nisan Durmuş Ali Çoban Lisesi, İstiridye, 30 Nisan Erbakır Fen Lisesi, Köyümün Kızları"

Gala 30 Nisan’da

Gençlere tiyatroyu sevdirmeyi amaçlayan etkinliğinin galası ise 30 Nisan’da gerçekleştirilecek. Etkinlik boyunca 8 farklı lisenin sahnelediği oyunları değerlendiren jüri üyeleri, genç tiyatrocuları ödüllendirecek. Etkinliğe katılan 8 liseye en iyi oyun, en iyi erkek oyuncu, en iyi kadın oyuncu, en iyi yardımcı erkek oyuncu, en iyi yardımcı kadın oyuncu, en iyi reji, komedi dalında en iyi oyun ve en iyi dekor olmak üzere toplam 9 ödül verilecek. 
Haber Merkezi
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Büyükşehir'den 4. Tiyatro şenliği 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör