poyrazoğlu otomotiv etiler

Büyük ustalık için destek istedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran seçimleri kapsamında Denizli’ye gelerek 29 Ekim Bulvarı’nda düzenlenen mitingde konuştu. Aşırı sıcağa rağmen meydanı dolduran Denizlililerle iki aylık bir aranın ardından yeniden birlikte olduklarını anımsatan Erdoğan, "Siz diğerlerini buralarda hiç gördünüz mü? Görüyon mu? Ama biz devamlı buralardayız” dedi. Erdoğan, “Başbakan olduk kalfalık, ustalık. 11,5 sene kolay değil” diyerek, Denizli halkından Büyük Ustalık Dönemi için destek istedi.

11-06-2018 14:21

Ayhan AKAR

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisince 29 Ekim Bulvarı'nda düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti.  Sözlerine, "Ey benim gözümde tüten, göynümde biten, dadlı ezgili, ince sezgili Denizlim, üveyik gözlüm, sözü özlüm, eli tüfenkli, demir yürekli Denizlim" ifadeleriyle başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kalabalığa "Seni rahmetli Özay Gönlüm'ün bu güzel sözleriyle selamlıyorum Denizli" diye seslendi. Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşların Kadir Gecesi'ni kutlayarak, bu gecenin ülke, millet ve tüm İslam alemi için hayırlara vesile olmasını diledi. 

“Her fırsatta Denizli’ye geliyoruz”

Denizlililerle iki  aylık bir aranın ardından yeniden birlikte olduklarını anımsatan Erdoğan, "Siz diğerlerini buralarda hiç gördünüz mü? Görüyon mu? Ama biz devamlı buralardayız. Geçen yıl da Denizli'yi iki defa ziyaret etmiştim. Gördüğünüz gibi her fırsatta Denizli'ye geliyoruz, çünkü bizim bu şehirle aramızda gönülden gönüle giden bir yol var" diye konuştu. 

“Çok çalıştık, emek verdik”

Denizli'nin halkının, istikrarın, üretimin, ihracatın, huzurun ve geleceğe güvenle bakmanın kıymetini çok iyi bildiğine işaret eden Erdoğan,  "Ülkemizi ve Denizli'yi bugün bulunduğu seviyeye getirmek için hep birlikte çok çalıştık, çok emek verdik, çok ter döktük. Yeri geldi vesayetin, yeri geldi terör örgütlerinin, yeri geldi darbecilerin saldırılarına maruz kaldık. Bu Bay Kemal'den, bay Muharrem'den terörle bir mücadele sözü duydunuz mu? Onların böyle bir derdi yok ki. Teröristlerin destekledikleriyle Ankara'dan İstanbul'a yürümediler mi? Dışarıdaki siyasette terörist başı olan zatı cezaevinde ziyaret eden bay Muharrem değil mi?" dedi.

İnce’ye, “İstifa edecek misin?”

24 Haziran’da milletin Muharrem İnce’yi sandığa gömeceğini söyleyen Erdoğan, “Onlar kendi içlerinde ne diyor? Birbirlerine ne söylüyorlar? Yenildin de yenildin. Şimdi Bay Muharrem sen birinci çıkamazsan istifa edecek misin? Allah'ın izniyle benim milletim seni de sandığa gömecek. Görünen köy kılavuz ister mi? İstemez. Benim milletim hizmet siyasetinden yanadır. Bay Muharrem daha çırak bile değil. Buna çok kızıyor. Senin Genel Başkanın bile ha keza öyle. Biz çıraklığımızı belediye başkanlığımızda atlattık, İstanbul gibi şehirde büyükşehir belediye başkanlığı yaparak atlattık. Başbakan olduk kalfalık, ustalık. 11,5 sene kolay değil. Ondan sonra şimdi sizden büyük ustalık için icazet istiyorum. Davos’ta one minute dedik işi bitirdik. Birleşmiş Milletler’de dünya 5’ten büyüktür dedik. Onlara öğrettik. Bu liderlik işidir. Biz bu ülkede hizmet verdik, benim milletim hizmet siyasetinden yanadır. Bak, bay Muharrem daha çırak bile değil, buna çok kızıyor, çok rahatsız oluyor. Diyorum ya daha çırak bile olamadın. Zaten senin genel başkanın da hakeza öyle" diye konuştu.

Rehavet uyarısı

Ana muhalefetin Afrin Operasyonu’na karşı çıktığını belirten Erdoğan, “Bunlar Afrin’e girmeyin dedi. Bunlara kalsaydı bizim güney bölgemiz Allah göstermesin işgalle karşı karşıya gelebilirdi. Bunlar 15 milletvekillerini bir başka partiye göndermedi mi? Neymiş efendim filanca partinin barajı geçmesi lazımmış, fişmanca partinin daha fazla oy alması lazımmış. Bu millet size ana muhalafet görevini sağa sola milletvekillerinizi gönderin diye mi verdi” dedi. Erdoğan, seçmenlere rehavete kapılmama uyarısı da yaptı ve “ 24 Haziran’da sandıkları boş bırakmayalım. Sakın ola tatile gidip sandığı ihmal etmeyin. Nasıl olsa okullar kapandı deyip rehavete kapılmayın” diye konuştu.


Denizli’ye yeni müjdeler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son 16 yılda Denizli'ye 22,5 milyar lira tutarında yatırım yaptıklarını vurguladı, Şehir Hastanesi, Denizli Stadı müjdesi verdi, Pamukkale Üniversitesi’ni ikiye böleceklerini söyledi. 

 Aydın-Denizli arasındaki 125 kilometrelik bölünmüş yolu hizmete açtıklarını, eğitimde 3 bin 377 yeni dersliği Denizli'ye kazandırdıklarını, yükseköğrenim öğrencileri için 5 bin 90 yataklı yurt binaları açtıklarını belirten Erdoğan, birkaç yıla kadar ikisi merkezde biri ise Çivril'de olmak üzere toplam 2 bin 300 kişilik yeni yurt binalarını da hizmete açacaklarını söyledi.
Denizli'ye şanına uygun yeni bir stadyum yapacaklarının müjdesini veren Erdoğan, "Ama bunun karşılığında da Denizlispor'u Süper Lig'de görmek istiyoruz. Eski stadyumun olduğu yeri de millet bahçesi haline getiriyoruz. Yanına al çoluğunu çocuğunu git millet bahçesine yat, yuvarlan, koş" dedi. Erdoğan, sağlıkta 11'i hastane olmak üzere 28 tesisi Denizli'ye kazandırdıklarını belirterek, halen ihaleye süreci devam eden bin 50 yataklı Şehir Hastanesinin inşasına en kısa sürede başlanılacağını dile getirdi.

Üniversite ikiye bölünecek
Denizli'de 79 senede 65 kilometre bölünmüş yolun bitirildiğini, AK Parti hükümetlerinin ise 16 senede 358 kilometre yaptığını vurgulayan Erdoğan, Pamukkale Üniversitesini ikiye bölmeyi planladıklarını söyledi. Antalya-Burdur-Denizli-Aydın-İzmir hızlı tren projesinin 2023 hedeflerinden biri olduğuna dikkati çeken Erdoğan, hızlı tren hattını etap etap yatırım programına alıp hayat geçireceklerini söyledi.

Denizlili çiftçilere son 15 yılda 1,8 milyar lira tarımsal destek verdiklerini hatırlatan Erdoğan, "Bay Kemal bu paraları biz çiftçimize verdik, çiftçimize. Sen sadece çık kürsüden hakaret et. Kadıköy'de miting yapıyor, Kadıköy'de, 'Hırsız Erdoğan' diye bağırtıyor” diye konuştu. 
TOKİ projesiyle toplu konutları hayata geçirdiklerini, devamını da getireceklerini belirten Erdoğan, “24 Haziran’da icazeti sizlerden alırsak, Pamukkale Üniversitesi’ni ikiye bölelim diyoruz, Honaz tarafında da ikinci üniversiteyi kurmuş olalım. Bu işler çalışma işi. Çardak Havaalanı’na yeni terminal binası yapıp, büyüttük. 2003’de 37 bin yolcudan 684 bin yolcuya çıktı. Barajlar, göletler yaptık, yapmaya da devam ediyoruz” dedi.

Yaşlılar ve kadınlar sıcağa dayanamadı

Yaklaşık 33 derece sıcaklık altında gerçekleştirilen mitingde alanı dolduran vatandaşlar güneşten korunmak için şemsiye ve şapkalarda ararken, yanında bir şey olmayan bazı vatandaşlar ise sıcaktan korunmak için ilginç yöntemler geliştirdi. Mitinge katılan orta yaşlardaki bir kadın bulduğu meyve suyu kolisinin bir yüzünü yırtarak kafasına geçirdi. İsmi öğrenilmeyen kadın kolinin önünü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı görmek için yırtıp diğer yüzlerine dokunmayarak kafasına şapka niyetine geçirdi. Kadının bu halini görenler ise kendilerini gülümsemekten alıkoyamadı. Erdoğan’ı sıcak altında bekleyen vatandaşların serinletilmesi için açık alan soğutma sistemi kullanıldı, vatandaşlara soğuk buhar verildi. Bazı vatandaşlar sıcaktan etkilendi, 112 Acil ekipleri müdahale etti.

Denizli’den büyük bir müjde beklediğini ifade eden Erdoğan, milletvekili adaylarıyla birlikte mitinge katılanları selamladı, ardından miting alanından ayrıldı.

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Büyük ustalık için destek istedi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör