poyrazoğlu otomotiv etiler
23 Şubat 2019 Cumartesi

Bunun adı canilik

Çivril’de yaşanan olay hayvan dostlarını ayağa kaldırdı. Otomobil sürücüsünün yol kenarında yatan köpeği kasten ezerek ölümüne neden olduğu iddiasıyla  hayvan severler suç duyurusunda bulundu.

11-07-2018 16:10

Olay, iddiaya göre Çivril’de gece geç saatlerde meydana geldi. Otomobil sürücüsünün yol kenarında yatan köpeğin üzerinden kasten geçtiğini ve bir süre sürüklediğini gören vatandaşlar tepki gösterdi. Bunun üzerine duran ve aracın altındaki köpeği çıkardığı öne sürülen otomobil sürücüsü arkadaşıyla birlikte hızla uzaklaştı.

Vatandaşların yardımına koştuğu sokak köpeğinin feci şekilde can verdiği anlaşıldı. Vatandaşlar durumu Çivril Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Mine Orhan’a bildirdi. Olay yerine gelen Mine Orhan,  Çivril Polis Merkezi’ne giderek plakası alınamayan araç sürücüsünden şikâyetçi oldu.

Şikâyetini BİMER aracılığı ile de yapan Mine Orhan, “Köpeğe keyfi olarak çarpan ve sürükleyerek canice öldüren şahıslardan şikayetçi olduk. Aracın ve içindekilerin bulunması için tüm girişimleri yaparak, ceza almalarını sağlayacağız” dedi. Caniler tarafından öldürülen köpek, Çivril Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği görevlileri tarafından gömüldü.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Bunun adı canilik
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör