etiler poyrazoğlu otomotiv
16 Eylül 2019 Pazartesi

Bulgaristan’da doktorlar ameliyat etmedi

Bulgaristan’da yaşayan 47 yaşındaki Nesrin Salim İlieva, kolundan başlayıp, göğüs kafesine ulaşan dev tümörden PAÜ Hastanesi’nde geçirdiği operasyonla kurtuldu.

29-05-2019 13:41

Bulgaristan’da yapılan tetkiklerde sağ kolunda kolu besleyen atardamar, toplardamar ve kola giden sinirleri çepeçevre saran, aynı zamanda koltukaltı ve oradan da göğüs kafesinin köprücük kemiğine komşu bölgesine uzanan dev tümör  kitlesi tespit edilen 47 yaşındaki Nesrin Salim İlieva’ya doktorlar kitlenin alınmasının çok zor olduğunu, hayatını kaybetme riski olduğunu söyleyince, İlieva Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’yle iletişime geçti. PAÜ Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bilgin Emrecan tarafından yapılan inceleme sonucu operasyon için kabul edilen İlieva, Denizli’ye geldi. 

PAÜ Hastaneleri Kalp Damar Cerrahisi kliniğine yatırılan Nesrin Salim İlieva, Prof Dr. Bilgin Emrecan ve Dr. Kadir Çekirdekçi tarafından ameliyat edildi. Ameliyatta yaklaşık 15 santimetre  çapındaki kitle, kolu besleyen damar ve sinir yapılarından ayrılarak tamamen çıkarıldı. Yaklaşık bir saat süren ameliyat sonrasında serviste takip edilen İlieva, bir gün sonra taburcu edildi. 

Operasyonu gerçekleştiren Prof.Dr.Bilgin Emrecan, “Bulgaristan’da yapılan tetkiklerde kitlenin büyük olduğunu, hastanın kolunu hatta hayatını kaybedebileceği söylenmiş. Üniversitemize başvuran hastanın tetkiklerini inceledikten sonra ameliyatına karar verdik. Yaptığımız ameliyatta koldan, aksilla ve toraks duvarına uzanan yaklaşık 15 santimetre çapındaki  tümoral kitle, kolu besleyen damar ve sinir yapılarından ayrılarak tamamen çıkarıldı” dedi. 

Ameliyatı gerçekleştiren ekibe teşekkür eder  İlieva ise, “ Sağ kolumda damarları saran büyük bir tümör vardı. Bulgaristan’da riskli bir ameliyat olduğu için hiç bir doktor müdahale etmek istemedi.  Bunun üzerine sağlık turizmi konusunda gelişmeye açık olan PAÜ Hastanesini tercih ettik. Tüm riski göze alarak ameliyatımı başarıyla yapan, gösterdiği ilgi ve alaka için Prof. Dr. Bilgin Emrecan’a ve ekibine sonsuz  teşekkür ediyorum. Sağlığıma kavuştuğum için çok mutluyum” sözleriyle duygularını dile getirdi. 

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Bulgaristan’da doktorlar ameliyat etmedi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör