poyrazoğlu otomotiv etiler
23 Şubat 2019 Cumartesi

Buldan sokaklarından Otilia geçti

Buldan Dokuma Kültür ve El Sanatları Festivali nedeniyle konser vermek için Buldan’a gelen Romen dünya yıldızı  Otilia Bruma, konserin ertesi günü gezdiği Buldan’da vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

03-07-2018 15:06

Beraberinde dansçıları ile birlikte Buldan’a gelen Otilia’ya Buldan gezisinde Belediye Başkanı Mustafa Gülbay eşlik etti. Festival çarşısında birlikte yürüyen Başkan Gülbay ve Otilia’yı tanıyan vatandaşlar birlikte fotoğraf çektirmek için birbiriyle yarıştı. Kimseyi kırmayan ve isteyen herkesle fotoğraf çektiren Otilia, Buldan dokumalarının satıldığı dükkanları gezdi. Buldan Bezi’nden dokunmuş bazı giysileri deneyen Otilia’ya işyeri sahipleri, denediği giysileri hediye ettiler.

Buldan Belediyesi El sanatları ve Kültür Merkezi’ni de gezen Otilia, burada el dokuma tezgahınının başına geçip dokuma yapmayı denedi. “Herkesi bildiği işi yapmalı, bu iş gerçekten zormuş” diyen Otilia’ya Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, el tezgahlarında dokunmuş Buldan hoşgör kumaşından dikilmiş gelinlik hediye etti.  Otilia, “Düğünden önce gelinlik giymek iyi değildir” diyerek gelinliği giymedi , ancak “İleride bir damat bulursam bu gelinliği o zaman giyerim” diyerek hediyeyi kabul etti.

Buldan’ı çok sevdiğini, buraya sık sık gelmek istediğini söyleyen Otilia, Buldan’da ilerleyen günlerde klip çekmek istediğini söyledi.  Otilia ve dansçıları daha sonra Buldan’dan ayrıldılar. 

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Buldan sokaklarından Otilia geçti
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör