poyrazoğlu otomotiv etiler

Buldan pazarı kurulmayacak

Her hafta Perşembe günü kurulan ve çevre il ve ilçelerden yoğun ilgi gören Buldan pazarı ile Cuma günleri kurulan Yenicekent pazarı kapatıldı. Vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için Buldanlı 15 esnaf, Zabıta Müdürlüğü’nün belirlediği noktalarda haftanın 7 günü tezgah açacak.

09-04-2020 16:06

Buldan Belediyesi, koronavirüsle mücadele kapsamında aldığı tedbirlere bir yenisini daha ekledi. Alınan tüm tedbirlere rağmen ilçenin en kalabalık yerlerinden biri olan semt pazarları kapatıldı. Her hafta Çarşamba ve Perşembe günü kurulan ve çevre il ve ilçelerden katılımın yoğun olduğu Buldan pazarı ile Cuma günleri kurulan Yenicekent pazarı, geçici bir süre kapatıldığını açıklayan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için Buldanlı 15 esnafın, Zabıta Müdürlüğü tarafından belirlenen noktalarda haftanın 7 günü tezgah açacağını söyledi.  

Alınan tüm tedbirlere rağmen yine risk taşıyan  semt pazarları ile ilgili yeni önlemler alındığını belirten Başkan Şevik, “Kaymakamlık ve belediyemizce korona virüsle mücadele konusunda yeni önlemler aldık. Bu önlemlerden biri de semt pazarı ile ilgili. Geçici bir süre semt pazarını kapattık. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için yeni düzenleme getirdik. Buldanlı 15 esnaf, Zabıta Müdürlüğü’nün ilçe merkezinde belirlediği noktalarda haftanın 7 günü tezgah açarak, vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayacak. Tezgahlar açılacak noktalar,  iki tezgah arasında en az 30-50 metre mesafe olacak şekilde belirlendi. Böylelikle pazar yoğunluğunun önüne geçmiş olduk” dedi.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Buldan pazarı kurulmayacak
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör