poyrazoğlu otomotiv etiler

Buldan MHP’den 209 kişi toplu olarak istifa etti

MHP ile yolları ayrılan ve yeni parti kurma çalışmalarında sona gelen Meral Akşener ve arkadaşlarının 25 Ekim 2017 günü, yani yarın partilerinin kuruluş dilekçelerini vermeleri beklenirken, MHP’den de istifalar devam ediyor. Son olarak Buldan MHP İlçe Teşkilatından toplam 209 kişi toplu olarak istifalarını verdiler.

24-10-2017 18:26

İstifalarını yaptıkları bir basın toplantısı ile duyuran MHP’liler adına seçilmiş son İlçe Başkanı Mehmet Tuğrul bir açıklama yaptı. 7 Haziran seçimlerinden sonra MHP ve Ülkücü hareketin ilkeleri ve ülküleri mevcut yönetim tarafından ne yazık ki terk edildiğini belirten Tuğrul,  “En demokratik haklarını kullandı diye partili arkadaşlarımız baba Ocaklarından kovuldu. Başkalarına gösterilen hoşgörü milliyetçi ve Ülkücü kardeşlerimize gösterilmedi. Tarihte hiç kimsenin yapamadığı Ülkücü kıyımı maalesef ki bu yönetim tarafından yapıldı. Bizimle birlikte bizden de fazla bedel ödeyen dava yolunda bir ömür geçirenler demokrasi hürriyetçilik şahsiyetçilik ilkesi yok sayılarak biat edilmedi diye tek kalemde silindi. Ülkücü hareketin kaderi tek kişinin kararına bağlamak ülkücülük değildir. Bu yönetim anlayışıyla Türk milletine hizmet etmenin mümkün olmadığı da gün gibi aşikâr olmuştur” dedi.

Buldan MHP’de istifa edenler arasında son seçilmiş İlçe Başkanı Mehmet Tuğrul, MHP’li Buldan Belediye Meclis üyeleri Murat Ermiş ve Ömer Camioğlu, kadın kolları başkanı Mediha Demircioğlu son dönem İlçe yönetim kurulu üyelerinin tamamı, MHP Buldan ilk kurucu başkanı Hüseyin Avni Dağdelen, eski İlçe Başkanları Ahmet Sarıoğlu, Eşref Ekli, eski 2. Başkan Yahya Yıldırım, Ülkü ocakları eski başkanlarından Atilla Küçükdağdelen, Murat Ermiş, Kadir Açar, Osman Gülsün, Murat Onat, Buldan Belediye Meclisi eski üyeleri Kamil Durusoy, Rıza İnci, Ahmet Sarıoğlu, Servet Demircioğlu, Ali Serdar, Kadın kolları eski başkanlarından Ayşe Özkan ile birlikte toplamda 209 üye yer alıyor. DHA

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Buldan MHP’den 209 kişi toplu olarak istifa etti
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör