poyrazoğlu otomotiv
27 Mayıs 2019 Pazartesi

Buldan’ın duvarları rengarenk

Buldan Belediyesi’nin başlattığı  grafiti çalışmaları sonucu, ilçenin  duvarları renkli bir görüntüye kavuştu. Gençler, kendileri için hazırlanan duvarlara duygularını yansıttı.

04-09-2018 11:10

İlçede Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi duvarlara gelişi güzel yazılan siyasi sloganlar nedeniyle sıkıntı yaşayan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, gençlere verdiği sözü tuttu. Gençlere duvarlara gelişigüzel yazılar yazmamaları karşılığı, ilçe stadyumunun duvarlarını  tahsis etme sözü  veren Başkan Gülbay, stadyumun duvarlarını gençlerin sanatla kendilerini ve duygularını ifade edebilmesi için hazırladı. 

Hoşgör’ü Dokuma Şenliği kapsamında gençler kendileri için hazırlanan duvarlara öncelikle grafiti çalışmaları olmak üzere değişik resimler çizdiler.  Ellerine boya ve kalem alan gençler duvarları gönüllerinde boyadı, duygularını yansıttı. Yapılan çalışmalar sonrasında ilçe stadyumunun duvarları rengarenk bir görüntüye büründü. 

Çalışmalar sırasında gençlere hitap eden Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, “İlçedeki duvarlara gelişi güzel yazılan yazılar çok hoş olmuyor. Özellikle de sahipleri tarafından boyanmış duvarlara ve çeşme, okul binası gibi kamuya ait yerlere yazılan yazılar sıkıntı yaratıyor. Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde, Çanakkale Şehidi bir hemşehrimiz için yaptırılan çeşmeye yazılan siyasi sloganlar bardağı taşıran son damla oldu. O gün verdiğim sözü tutuyorum, ilçe stadyumunun duvarları sizindir. Sizden ricam, siyasi içerikli sloganlar, hakaret içeren yazılar yazmamanız ve estetiğe özen göstermeniz. Bugün gördüğüm bu çalışmalar beni ziyadesiyle mutlu etti” dedi. 

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Buldan’ın duvarları rengarenk
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör