Buldan’ın bütçesi 31 milyon lira

Buldan Belediye Meclisi ekim ayı toplantılarının son birleşiminde 2020 yılı bütçesini görüştü. Plan Bütçe Komisyonu tarafından 31 milyon TL olarak meclise sunulan Belediye Bütçesi Meclis’te oy birliğiyle kabul edildi. 

12-10-2019 17:52

Belediye Meclisi ekim ayı toplantılarını tamamladı. Başkanı Mustafa Şevik başkanlığında gerçekleştirilen ikinci birleşimde belediyenin 2020 yılı bütçesi ile 2020 Mali Yılı Gelir Tarifesi Taslağı görüşüldü. Gelir tarifelerine enflasyon oranında artış yapılmasının oy birliği ile kabul edildiği Meclis’te, belediyenin 2020 yılı bütçesi 31 milyon lira olarak kabul edildi.  Bütçenin emanet bütçe olduğunu belirten Başkan Mustafa Şevik, meclis üyelerine teşekkür ederek, “Bu bütçeyi en iyi şekilde değerlendireceğiz” dedi. 

Oturumda MHP Grubu, verdiği yazılı önergede, Buldan’ın otopark ve trafik düzenlemesini kapsayan yeni bir çalışma yapılması gerektiğini ve çözümü için ilgili mercilerden görüş alışverişinde bulunularak projelendirilmesini istedi.  Gündeme alınan önerge ile ilgili bilgi veren Başkan Şevik, “Trafik, bir tarih ve kültür kenti olan ilçemizin  önemli sorunu. Katlı otopark ihtiyacımız var ama yer tespiti konusunda sıkıntı yaşıyoruz.  Kısa, orta ve uzun vadeli çözüm önerilerinin değerlendirileceğinden emin olun. Sizden isteğim çözüm önerilerini araştırırken titiz davranmanız ve  iyi araştırmanızı istiyorum” diye konuştu. Haber Merkezi

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Buldan’ın bütçesi 31 milyon lira
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör