poyrazoğlu otomotiv etiler

Buldan’da sağlık hizmetleri artıyor

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, sağlık hizmetlerini yerinde değerlendirmek, hasta ve çalışan memnuniyetini arttırmak için yaptığı ilçe ziyaretlerine Buldan ile devam etti. Öztürk ilçede bulunan sağlık tesislerini ziyaret ederek yürütülen hizmetleri değerlendirdi. 

13-09-2019 11:08

İlçe ziyaretleri kapsamında Kale, Tavas, Sarayköy, Honaz, Çivril ve Çameli’de  değerlendirmelerde bulunan Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk’ün son durağı Buldan oldu. Öztürk, Buldan’da  Toplum Sağlığı Merkezi, Acil Sağlık İstasyonu, Aile Sağlığı Merkezi ve Buldan Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde incelemelerde bulunarak sağlık çalışanlarının görüş ve önerilerini dinledi. 

Ziyaretler sırasında Buldan Göğüs Hastalıkları Hastanesi’ne ayrı bir parantez açan  Öztürk hastanenin coğrafi konumu, Güney, Sarayköy ve Manisa’nın ilçelerine yakınlığından dolayı önemli bir bölgede yer aldığını belirterek,  “131 yataklı A2 dal grubu olan hastanemiz Arif Cerit ve Dr. Abdullah Sayıner binası olmak üzere iki yerleşkede hizmet vermektedir. Hastanemizde yataklı servisler, poliklinikler, laboratuar, görüntüleme hizmetleri, ağız ve diş sağlığı hizmetleri, evde sağlık hizmetleri, ameliyathane, doğumhane, pulmoner rehabilitasyon merkezi, uyku laboratuarı, İşitme tarama ünitesi, Yoğun Bakım Ünitesi ve Palyatif Bakım Merkezi bulunmaktadır. Yine hastanemizde dijital röntgenler, USG, Bilgisayarlı Tomografi gibi görüntüleme cihazları vardır” dedi. 

Buldan’a yapılan sağlık yatırımlarında her zaman hayırseverlerin desteğini aldıklarının altını çizen Öztürk, “Yapılan yatırımlara şöyle bir bakacak olursak ilçede yoğun bakım ihtiyacını ortadan kaldırmak için 6 yataklı 1. Seviye Erişkin Yoğun Bakım Ünitesini hizmete açtık. Horlama, uykuda solunum problemi ve uykusunu yeterince alamama gibi rahatsızlığı olan hastalar için uyku laboratuarını kurduk. Hastane bünyesinde Göz ve KBB kadroları oluşturduk. Gerekli tıbbi cihaz ve poliklinik donanımlarını tamamlayarak KBB ve Göz Polikliniklerini hizmete açtık.Çok yakında Buldan’da hizmet ağımızı daha da genişleteceğiz bunun da müjdesini çok yakında paylaşacağız” diye konuştu. Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Buldan’da sağlık hizmetleri artıyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör