etiler poyrazoğlu otomotiv
24 Şubat 2020 Pazartesi

Buldan’da kurtuluş coşkusu 

Buldan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yılı törenlerle kutlandı.  Alanyazı Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başlayan Kurtuluş Günü törenleri kapsamında gerçekleştirilen kortej yürüyüşüyle Buldan sokakları, 97 yıl öncesinin heyecan ve coşkusunu  yaşadı. 

05-09-2019 12:08

Alanyazı Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törene Vali Hasan Karahan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Buldan Kaymakamı Murat Sarı, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik ile  daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.  Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması,  saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan  Vali Hasan Karahan, “97 yıl önce olduğu gibi yine aynı heyecan ve coşkuyu yaşıyoruz.  Ülkemizi daha ileri, daha müreffeh ve daha gelişmiş çağdaş muasır  medeniyetler seviyesine çıkarmak için gayret edeceğiz. Buldanımız bunun güzel bir örneği. Denizlimizin gelişen, büyüyen turizm anlamında örnek olan güzel bir ilçemiz. Güzel bir destinasyon noktası. İnşallah  turizm anlamında da gelişecek. Milli birlik ve beraberliğimizi koruyacağız ve  çok çalışacağız, üreteceğiz” dedi. 

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, tarihin hiçbir döneminde boyunduruk altında bulunmayacağını kanıtlamış bir millete mensup olmanın haklı gururu içerisinde olduğunu vurgulayarak, “Milletimizin bağımsızlık sevdası, kurtuluş savaşında gerçekleştirmiş olduğu üzere her türlü maddi imkansızlığı yenebilmek ve zafere ulaşabilmek üzere yeterli olmuştur. Milli ve manevi değerlerini koruyabilmenin bir diğer adını da bağımsızlık kolmuş olan Türk Milletin bu değerlerine karşı girişilen saldırıları her defasında bertaraf etmiş ve bu teşebbüs içerisinde bulunan güçlere kabusların ötesinde bir cehennemi yaşatmıştır” diye konuştu. 

Konuşmaların ardından törene katılanlar kortej yürüyüşü yaptı.  Buldan sokakları, 97 yıl öncesinin coşku ve heyecanını  yaşadı. Koray ÇAĞDAŞ

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Buldan’da kurtuluş coşkusu 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör