poyrazoğlu otomotiv etiler

Buldan’da konteynerler  portakal kokacak 

Buldan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri,  kent merkezindeki çöp konteynerlerini yıkayarak dezenfekte ediyor. Kötü kokuyu önlemek için  portakal kokulu solüsyon kullanılıyor.  

12-07-2019 11:00

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, vatandaşlardan gelen konteyner şikayetlerini dikkate alarak bu konuda çalışma yapmaları için Temizlik İşleri Müdürlüğüne talimat verdi. Yapılan çalışmalar sonucunda ilçe genelindeki çöp konteynerleri önce yıkanarak dezenfekte ediliyor. Daha sonra portakal kokulu solüsyonla temizlenen konteynerlerin kötü kokması önleniyor. 

Buldan merkez ve kırsal mahallelerde bulunan 1438 kapaklı konteyner ile 1024 varilin dezenfekte edilerek koku giderme çalışmalarının yapılmaya başlandığını kaydeden Temizlik İşleri Müdürü Cengiz Dağcı, vatandaşları uyardı.  Özellikle içerisinde bulunduğumuz sıcak yaz günlerinde gelişi güzel  atılan çöplerin çevreye kötü koku yaydığını ve haşerelerin oluşmasına neden olduğunu belirten Dağcı,  vatandaşların çevre için duyarlı olmalarını  beklediğini belirtti. 

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Buldan’da konteynerler  portakal kokacak 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör