poyrazoğlu otomotiv etiler
24 Eylül 2020 Perşembe

Buldan’da “Gelin Koçu” geleneği unutulmadı

Nişanlı kızın ilk kurban bayramında yapılan  Gelin Koçu Geleneği  Buldan’da unutulmadı. Buldan Belediyesi personellerinden Mehmet Ali  Yılmazkoç, nişanlısı Gülçin için süslediği koçu  hediye etti. 

05-08-2020 08:46

Kurban Bayramı öncesinde gelin adayına "süslenmiş koç gönderme geleneği"  büyükşehirlerde unutulsa da Buldan’da yaşatılıyor.   Buldan Belediyesi personellerinden 23 yaşındaki Mehmet Ali Yılmazkoç, rengarenk süslediği ve boynuzuna altın taktığı koçu, nişanlısı Gülçin’in evine teslim etti.    

Nişanlısına koç hediye eden Mehmet Ali Yılmazkoç, “Gelin Koçu,  yıllardan beri süregelen Türk örf ve adetlerinden.   Hem Bu geleneğin Buldan’da unutulmaması, hem de nişanlımı sevindirmek adına   koç hediye ettim. Allah tüm Müslümanların kurbanlarını kabul etsin” dedi.  

Kendisine gelen süslenmiş koçu görünce çok mutlu olduğunu söyleyen Gülçin Tosun ise, “Gelin koçu bizim geleneklerimizde var. Ama son yıllarda unutulmuştu, yapılmıyordu. Mehmet Ali koçla gelince çok sevindim. Nişanlıma ve ailesine teşekkür ederim” diyerek mutluluğunu dile getirdi. Haber Merkezi

 

 

Bizi Google'de Takip Edin!
YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Buldan’da “Gelin Koçu” geleneği unutulmadı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör