etiler poyrazoğlu otomotiv

Buldan’da festival coşkusu 

22-07-2017 15:11


Bu yıl 17.si düzenlenen Buldan Dokuma, Kültür ve El Sanatları Festivali coşkuyla devam ediyor. 

Buldan 17. Dokuma, kültür ve El Sanatları Festivali, 21 Temmuz Cuma günü kortej yürüyüşü ile başladı.  Festival açılışına, CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, Buldan Kaymakamı Murat Sarı, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, Afyon Evciler Belediye Başkanı Saim Özer ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Açılış törenine, Buldan 4 Eylül Fehmi, Mehmet, Şükriye Erensoy Ortaokulu Halkoyunları Ekibi, Aydın Kuvayı Milliye Derneği Zeybek Ekibi, Aydın Büyükşehir Belediyesi Kadın Mehteran Takımı’nın gösterileri damgasını vurdu.  

Buldan kumaşlarından dikilen ve Buldanlı genç kızların sergilediği defile vatandaşlar tarafından ilgi ile izlendi. Festival nedeniyle Belediye El sanatları Merkezi’nde (BELKÜM) Marmara Üniversitesi Güzel sanatlar Fakültesi işbirliği ile canlı batik boyama ve cam üfleme ile heykel atölyesi de büyük ilgi topladı.

SİMGE SAĞIN BULDANLILARI COŞTURDU 
Festival, açılış töreninin ardından Alanyazı Meydanı’nda kurulan sahnede yerel sanatçı Naci Özkan ile Simge Sağın konseri ile devam etti. Yaklaşık 2 saat sahnede kalan Simge sağın, seslendirdiği hareketli parçalarla izleyenleri coştururken, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay’da sahneye çıkarak oynadı.  
 

Diğer Görseller

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Buldan’da festival coşkusu 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör