etiler poyrazoğlu otomotiv

Buldan’da ‘Dokumacılar Pazarı’ açılıyor

Buldan ilçesinde Dokumacılar Pazarı açılmasına karar verildi. İlçede yıllar sonra tekrar kurulacak olan Dokumacılar Pazarı, 12 Ağustos’ta açılacak. 

09-08-2018 16:48

Denizli kent  her hafta pazartesi günleri kurulan Denizli Dokuma Pazarı’nın, Buldan’da da açılması kararlaştırıldı. Uzun yıllardan beri, eski Zahire Pazarı üstünde açılan Denizli Dokuma Pazarının, yapılan yol çalışmaları nedeniyle yıkılacak olması, pazarda sergi açan dokumacıları yeni arayışlara yönlendirmişti. Denizli Dokuma Pazarı’nda sergi açarak satış yapan dokumacıların, Denizli’deki pazarın devam etmesi ve şimdiki pazara uzak olmayan bir yerde sürdürülmesi için Büyükşehir Belediyesi ile yaptığı görüşmeler devam ediyor. 

Pazarla ilgili Buldan Belediye Meclisi toplantı salonunda ikinci toplantı  gerçekleştirildi. Toplantıya Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, Buldan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri Ertekin ile çok sayıda dokumacı esnafı katıldı. Toplantıda önünde otoparkın olması, çay ocağı ve tuvalet bulunması nedeniyle BELKÜM’ün pazar günleri saat 06.00 ile 12.00 arasında Buldan Dokuma Pazarı olarak kullanılması oy birliği ile kararlaştırıldı.
Yapılan toplantı sonrası alınan karaları açıklayan Belediye Başkanı Mustafa  Gülbay, pazarın Belediye El Sanatları ve Kültür Merkezi’nde (BELKÜM) açılacağını ifade etti. Alınan kararın Buldan’a ve dokumacılara hayırlı olmasını dileyen Başkan Gülbay, BELKÜM’de açılacak dokuma pazarına katılan dokumacılardan yer parası gibi herhangi bir ücret almayacaklarını, kış günleri de eski Hükümet Konağı binasını pazar için tahsis edeceklerini söyledi.  Buldan’da ilk pazar 12 Ağustos’ta kurulacak.
Haber Merkezi
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Buldan’da ‘Dokumacılar Pazarı’ açılıyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör