poyrazoğlu otomotiv etiler
6 Haziran 2020 Cumartesi

Buldan birinci, Bozkurt ikinci, Çivril üçüncü oldu

Denizli Butik Pastacılar ve Girişimci Kadınlar Derneği’nin düzenlediği  Yöresel Gıda Şenliği’nde Denizli’nin yemekleri yarıştı. 15  jüri üyesinin değerlendirmesi sonucu  yarışmaya Buldan Belediyesi’ni temsilen katılan Aysel Mustak, birinci oldu. Yarışmada ikincilik Bozkurt’a, üçüncülük Çivril’e gitti.

07-10-2019 19:18

Denizli Butik Pastacılar ve Girişimci Kadınlar Derneği’nin, gastronomi anlamında Denizli ve ilçelerinin ön plana çıkması ve coğrafi işaretli ürünlerin tanıtımı amacıyla düzenlediği  Yöresel Gıda Şenliği North Point Otel’de gerçekleştirildi.  Yöresel Gıda Şenliği’nde düzenlenen yarışmada  Kale, Beyağaç, Tavas, Buldan,  Baklan, Pamukkale, Çivril ve Bozkurt’un yöresel yemekleri, usta aşçılardan oluşan jüri tarafından değerlendirildi.  Yarışmaya, eşi Bahija Şevik ile birlikte katılan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, stantları gezerek yarışmacılara başarılar diledi.  

Gaziantepli usta Battal Yıldırım, Kuşadası Aşçılar Derneğinden Aydın Sürer, Ali Osman Yetik, Türkiye Aşçılar Federasyonundan Haldun Tüzel, Sinem Onge gibi 15 usta aşçıdan oluşan Jürinin,  “869 Yerliyse Yeriz” sloganı ile değerlendirdiği yarışmada en yüksek puanı Buldan’ın yöresel yemekleri aldı. Yarışmaya Buldan’ın çağla dövmesi, balcan sovan, göce aşı, keşkek, kapama, tenem helvası, saraylı tatlısı ve kestane şekeri gibi yöresel lezzetleriyle katılan Aysel Mustak’a madalyasını, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan verdi.  Yarışmada  Bozkurt’un yöresel yemekleri ikinciliği, Çivril üçüncülüğü kazanırken, Özel Jüri Ödülü ise Tavas’a verildi. 

Haber Merkezi

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Buldan birinci, Bozkurt ikinci, Çivril üçüncü oldu
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör