poyrazoğlu otomotiv etiler
6 Haziran 2020 Cumartesi

Buldan Belediyesinde maaş krizi

Buldan Belediyesinde çalışan yaklaşık 130 çalışanın maaşlarını 2 aydır alamadıkları iddia edildi. Belediye İş Aydın Şube Başkanı Hidayet Yaman, konunun takipçisi olduklarını, belediye yönetimi ile görüşmeler yaptıklarını söyledi. 

23-10-2019 11:46

Buldan Belediyesinde çalışan 46 kadrolu memur ve işçi ile taşeron şirketlerde çalışan 70 işçinin maaşlarının ödenmemesi belediyede krize neden oldu. Kadrolu çalışanların 1 aylık, taşeronda çalışan işçilerin ise 2 aydır maaşlarını alamadıkları iddia edildi. Ödenmeyen maaş tutarlarının 500 bin TL’yi bulduğu belirtildi. 

Buldan Belediyesinde örgütlü Türkiye Belediyeler ve Genel Hizmetler İşçileri Sendikası (Belediye-İş) Aydın Şube Başkanı Hidayet Yaman, çalışanların maaşlarını alamadıkları ilk aydan itibaren konunun takipçisi olduklarını, maaşlar ödeninceye kadar görüşmelerin devam edeceğini söyledi. Belediyenin para bulup çalışanların maaşlarını ödenmesini beklediklerini kaydeden Yaman, ödeme yapılmaması halinde eylemlilik süreci ile birlikte sendika avukatları aracılığı ile belediyeye karşı alacak davalarının açılacağını ifade etti.

Konu ile ilgili bilgisine başvurulan Buldan Belediye Başkan Yardımcısı Hamdi Taşpınar ise konu ile ilgili ilerleyen günlerde açıklama yapılacağını söyledi. İHA

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Buldan Belediyesinde maaş krizi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör