poyrazoğlu otomotiv etiler
8 Temmuz 2020 Çarşamba

Bu parkta engel yok

Merkezefendi Belediyesi tarafından Muratdede Mahallesi'nde yapımı tamamlanan Engelsiz Yaşam Parkı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde görkemli bir törenle hizmete açıldı. Gerçekleştirilen programda engelli spor kulüplerine ve sporculara malzeme desteği yapıldı.

04-12-2019 12:08

Muratdede Mahallesi 402 Sokak’a engelli vatandaşların faydalanabileceği oyun parkı ve kafeteryanın  açılış törenine Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, CHP İl Başkanı Mahir Akbaba, İYİ Parti İl Başkanı Hasan Akgün, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, başkan yardımcıları, meclis üyeleri, dernek ve kulüp başkanları, engelli sporcular ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Engelli bireyler adına bir farkındalık yaratmak için bugün hep birlikte buradayız. Ülkelerin ve şehirlerin gelişmişlik düzeyi engellilere sağlanan ulaşımla, istihdamla ve barınmayla doğru orantılıdır. Göreve geldiğimiz tarihten itibaren engelli bireylerimizle ve çocuklarımızla yakından ilgilendik. Engelsiz Yaşam Akademimizi daha da güçlendirmeye karar verdik. Fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi kurduk. Görme engelli çocuklarımız için en kısa zaman içerisinde de güzel bir laboratuvar ve sınıf geliştireceğiz” dedi.

Park içerisinde kafeteryada engelli çocuklara istihdam sağlayacaklarını belirten  Doğan, “Gerçekleştireceğimiz açılışı özellikle bugün yapmak istedik. Kısa bir zamanda yetiştirdik. Parkımızda üç tane oyun gurubumuz var. Engelli çocuklarımızın annesiyle birlikte kullanabileceği salıncaklarımız, tahterevallilerimiz var. Çocuklarımızın spor yapabileceği spor aletleri var. Ve parkımızın içerisinde Engelsiz Kafe inşa ettik. Engelsiz Kafe’de özellikle çocuklarımıza ve gençlerimize istihdam sağlamak için burada engelli çocuklarımızı çalıştırma kararı aldık” diye konuştu.

 Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu da  “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde böyle güzel bir açılışta sizlerle olduğumuz mutluluğu ve memnuniyeti ifade ediyorum. Hepimiz engelli adayıyız. Bir pıhtı atması, bir trafik kazası hepimizi engelli bir insan konumuna getirebilir. Merkezefendi Belediyemiz hakikaten özellikle son bir yıldır engelli vatandaşlarımızın sahiplenmesi, sosyal yaşama dâhil edilmesinde ciddi işlere imza atıyor” dedi. 

Açılış konuşmalarının ardından engelli amatör spor kulüplerine ve sporculara malzeme desteği yapıldı. 10 spor kulübüne ve 300  sporcuya yapılan malzeme desteğinden sonra Engelsiz Yaşam Parkı’nın açılış kurdelesi kesildi. 

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Bu parkta engel yok
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör