poyrazoğlu otomotiv etiler
6 Haziran 2020 Cumartesi

Bu da saygılı hırsız 

Altıntop Mahallesi’nde kimliği belirlenemeyen hırsız,  girdiği caminin elektronik yardım kutusunu kırarak 500 TL çaldı.  Güvenlik kameralarına yakalanmamak için yardım kutusunu gören kamerayı kıran hırsızın camiye girerken ayakkabılarını çıkarması dikkat çekti.

11-07-2019 10:35

Edinilen bilgilere göre, olay Merkezefendi ilçesi Altıntop Mahallesi’ndeki Hacıkaracalar Camii’nde meydana geldi. Geçtiğimiz hafta yaşanan olayda, camiye giren bir şahsın caminin elektronik yardım sandığı kutusunda biriken 500 TL’yi çalması güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, kulağında bluetooth kulaklık olan hırsız camiye gelip, ayakkabılarını çıkardıktan sonra  bir süre camide geziniyor ve caminin yardım kutusunu fark ediyor.  Yardım kutusuna  yönelen hırsız kutuyu bir güvenlik kamerasının gördüğünü fark edince kamerayı aşağı doğru eğip, kırarak devre dışı bırakıyor. 

Güvenlik kamerasını devre dışı bırakan hırsız daha sonra yardım kutusunu kırarak içerisindeki 500 TL’yi çaldı. Sadece birkaç dakika süren hırsızlık olayı vakit namazı için cemaatin camiye gelmesi ile fark edildi.  Cami imamı Mustafa Göker, güvenlik kameralarını izledikten sonra polise şikayetçi oldu. Şikayet üzerine olay yerine gelen polis ekipleri güvenlik kameralarını inceledikten sonra hırsızı yakalamak için çalışma başlattı. 

Cami cemaati  bağış kutusunun kırılıp içindeki paranın çalınmasına tepki gösterdi. Vatandaşlar camiyi soyan kişinin hem kendi dünyasını hem de ahretini yaktığını ve büyük bir hata yaptığı için üzüldüklerini dile getirdi. Hırsızın camiye girerken ayakkabılarını çıkarması, “Hırsız camiye saygısını göstermiş” yorumlarına neden oldu.

İHA

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Bu da saygılı hırsız 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör