poyrazoğlu otomotiv etiler

Bu da çay çeşmesi

Çameli’nin Sarıkavak Mahallesi’nde mahalle kahvesinde geliştirilen çay düzeneği görenleri bir taraftan şaşırtıyor, bir taraftan tebessüm ettiriyor. Duvarın dışına monte edilen muslukların birinden çay, diğerinden sıcak su akıyor. 

12-06-2018 14:36

Çameli Belediyesi’nin unutulmaya yüz tutmuş mahalle kültürünü yeniden yaşatmak  ve mahalle sakinlerini bir araya getirmek için düzenlediği  Mahallede İftar Var programı Sarıkavak Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Mahalle halkının yoğun ilgi gösterdiği iftar yemeğinin ardından çaylar keyifle içildi. 

Odun ateşinde pişirilen çayların lezzetinin yanı sıra çayların ikram biçimi de görenleri şaşırttı. “İşte Türk zekası” dedirten düzeneği yapan mahalle kahvesinin işletmecisi çay düzeneğine duvarın arkasında sabitlenmiş. Kömür ateşi ve meşe odunuyla kaynayan su ve yanında çay kazanı var. Çay kazanının muslukları ise duvarın yani kahvenin dışına monte edilmiş. Böylece çay içmek isteyen mahalle sakinleri içire girmeden çaylarını binanın dışında doldurup keyifle yudumluyor. 

Çay Çeşmesi’nden isteyen istediği kadar odun ateşinde pişen lezzetli çaylardan içebiliyor. Görenlerin su çeşmesi sandığı Çay Çeşmesi vatandaşların yoğun ilgisini çekiyor.
Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Bu da çay çeşmesi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör