poyrazoğlu otomotiv etiler
23 Şubat 2019 Cumartesi

Bozkurt’ta öğrenciye yatırım

Pamukkale Üniversitesi’ne bağlı Meslek Yüksek Okullarından birinin Bozkurt’a yapılacak olması ilçede sevinçle karşılandı. Bozkurt Belediyesi tarafından inşa edilen okul binası için çevre esnafı da üzerine düşen görevi yerine getiriyor. 

13-07-2018 16:14

Bozkurt’un Çardak Havaalanı’na yakın olmasına nedeniyle açılan Pamukkale Üniversitesi Bozkurt Meslek Yüksek Okulu Sivil Havacılık Bölümü ile Trafik ve Lojiktik olmak üzere iki bölüm 2018-2019 eğitim öğretim yılında öğrenci alacak.  Kuruluşu 5 bölüm olarak onaylanan, ancak bu yıl 2 bölümün öğrenci alacağını açıklayan Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, yüksekokul binasının inşaatını kendilerinin üstlendiğini ve en kısa zamanda tamamlanacağını söyledi.

 Bozkurt’a sinerji katacak

Meslek yüksekokulunun Bozkurt’ta açılmasının ekonomik katkısından çok topluma kazandıracağı sinerjiyi önemsediklerini belirten Çelik, “Üniversite demek gençler demek. Gençler Bozkurt’a ayrı bir sinerji katacak. Biz de öğrencilerimizi en iyi şekilde ağırlayacağız. Öğrenciler Bozkurt’ta yabancılık çekmeyecek. Çünkü ilçemizin kadınları da erkekleri de sosyaldir.  Gece yarısı şortla gezseler kimse dönüp bakmaz. Hırsızlık gibi asayiş olaylarının da yaşanmadığı bir ilçe. Öğrenciler Bozkurt’u sevecek” dedi.

Esnaf öğrenciye yatırım yapıyor

Bozkurt esnafı Yüksekokul inşaatının devam ettiği alanda yatırımlarını sürdürüyor. Yatırımcılardan biri  Kenan Özdemir. Genç yatırımcı, 150 bin TL’ye mal ettiği kafesinde, öğrencilerin ders saatleri dışında gidebileceği, çayını kahvesini yudumlarken stres atabileceği bir mekanı hizmete açmış. Diğer taraftan yine genç bir girişimci olan Turan Altepe,   fast food tarzı yemeklerin yerine balık, et  gibi daha sağlıklı gıdalara yer verdiği iş yerinde,  yalnızca üniversite öğrencilerine değil, ilk,orta ve liselerde de öğrencileri balığı sevdirmek için özel günler düzenleyeceğini belirtti. 

Bozkurt’ta yatırımların devam ettiğini söyleyen Esnaf Odası Başkanı Erdal Sönmez, ilçede şimdiden bir hareketlenmenin yaşandığını belirtti.  

Şengül BOZ

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Bozkurt’ta öğrenciye yatırım
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör