poyrazoğlu otomotiv etiler
8 Ağustos 2020 Cumartesi

Bozkurt depremiyle ilgili çalışmalar hız kesmiyor

8 Ağustos 2019’da Bozkurt’ta meydana gelen 6 şiddetindeki depremin ardından, Pamukkale Üniversitesi başta olmak üzere, ülkenin birçok deprem uzmanının Bozkurt’a gelmesini sağlayan Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Bozkurt’un geleceğinin kaderine terk edilemeyeceğini söyledi.

16-01-2020 11:50

Eskişehir Teknik Üniversitesi'den gelen Dr. Muammer Tün, Dr. Onur Kaplan, Arş. Gör. Sunay Mutlu ve doktora öğrencisi Özümcan Alara Kaya’nın Bozkurt için detaylı bir rapor hazırladıkları sunumda Denizli Mimarlar Odası Başkanı Serdar Alayont da eşlik etti.

Başkan Çelik, “8 Ağustos’ta ilçemizin ciddi bir deprem gerçeğiyle yüz yüze olduğunu gördük. Bu yüzden de o günden itibaren olası bir deprem sırasında nasıl tedbirler alırsak, can ve mal güvenliğimizi en iyi şekilde nasıl koruruz diye bir çok çalışma yaptık. Bu çalışmalarımızdan biri de Eskişehir Teknik Üniversitemiz’in değerli akademisyenleriyle binalarımızın dayanıklılıklarını ölçmekti. Hocalarımız, ilçemizdeki binaların olası bir deprem sırasındaki dayanıklılık oranlarıyla ilgili bize çok kıymetli bilgiler verdiler. Kendilerine emekleri ve dayanışmaları için şahsım ve Bozkurt halkı adına şükranlarımı sunuyorum” dedi. 

 Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Bozkurt depremiyle ilgili çalışmalar hız kesmiyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör