poyrazoğlu otomotiv etiler
18 Şubat 2019 Pazartesi

Bozdoğan’da Hoca Turizmi başladı

Aydın’ın en sapa ilçelerinden olan, tarım ve madencilik dışında geliri bulunmayan Bozdoğan’da  ‘Hoca turizmi’ başladı.

10-07-2018 17:29

Aydın’ın en sapa ilçelerinden olan, tarım ve madencilik dışında geliri bulunmayan Bozdoğan’da  ‘Hoca turizmi’ başladı. İlçede taksicisinden minibüsçüsüne, lokantacısından yöresel ürün satan esnafına herkes ‘Aydınlı Mehmet Hoca’ adlı Mehmet Pala’ya gelen ziyaretçilerden memnun. Denizli’den de Bozdoğan’a gidip Mehmet Hoca’dan dertlerine çare arayan bir çok kişi  var.

Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde yaşayan, ismini Türk Patent Enstitüsü’ne tescil ettiren ve alternatif tedavi, havas ilmi, fitoterapi gibi konularda hizmet verdiğini belirten Mehmet Pala ilçe ekonomisine de katkı sağlamaktan mutlu olduğunu söyledi. Her gün onlarca kişinin ziyaret ettiği Mehmet Pala’ya gelen ziyaretçiler sadece Aydınlı Mehmet Hoca olarak bilinen  Pala’yı değil ilçe esnafını da memnun ediyor. İşlerinin eskiye göre daha iyi olduğunu belirten taksiciler, lokantacılar Aydınlı Mehmet Hoca’nın ilçe tanıtımına da katkı sağladığını söylüyor.

Farklı tarzıyla dikkat çeken ve kendisine ait özel 800’lü hattı bile bulunan Mehmet Pala’nın yoğunluğunun kendilerine de olumlu etkilediğini belirten ilçedeki pidecilerden Ali Şahan, “İlçemiz sapa bir yerde ancak pidesi çok güzeldir. Aydınlı Mehmet Hoca’ya gelenler bize de uğruyor. Mehmet Pala’nın yoğunluğu bizim işlere de yansıdı. Bizim denizimiz, antik kentlerimiz olmadığı için turizm gelirimiz yok,  ama Mehmet Hoca sayesinde alternatif bir turizm kaynağımız oldu” diye konuştu.

İlçede taksi sayısı 40’a yaklaştı

Özellikle ulaşım sektöründe hizmet veren esnafın Aydınlı Mehmet Hoca’ya olan ziyaretçiler sayesinde daha yoğun bir iş dönemine girdiğini belirten ilçedeki taksicilerden Atilla Kurucuova, “Biz Bozdoğan’da Mehmet Pala diye tanırdık. Gelip giden yolcular sayesinde Mehmet Hoca’yı artık herkes Aydınlı Mehmet Hoca olarak tanıyor. Eskiden sadece köylere ve Nazilli’ye çalışırdık. Şimdi ilçemizde başlayan Hoca turizmi sayesinde İzmir Adnan Menderes Havaalanı’ndan Denizli ve Antalya’ya kadar pek çok yere hem de uzun mesafeli yolcularımız oluyor” diyerek ilçede hareketliliğe neden olan Mehmet Pala’ya teşekkür etti.

İHA

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Bozdoğan’da Hoca Turizmi başladı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör