poyrazoğlu otomotiv etiler

“Borç dilenenlerin yönetimine son”

Vatan Partisi milletvekili adayları Acıpayam’da parti programını anlatmak ve destek istemek için halkla buluştu. Adaylar, iktidar olduklarında neler yapacaklarını anlatan seçim broşürlerini halka dağıtarak destek istedi.

12-06-2018 14:56

Acıpayam’da işyerlerini ve kahvehaneleri dolaşan Vatan Partisi milletvekili adayları, vaatlerini anlatıp, destek istedi. Milletvekili adayı Halis Özkan, “Borçlanma ekonomisi Türkiye’yi iflas noktasına getirdi. Devletçe ve milletçe borca battık. Devlet sektörü, sanayici, esnaf, zanaatkâr, memur, emekli, işçi ve çiftçi hepimiz borçluyuz. Borçlu millet olduk. Dış borcumuzun milli gelire oranı yüzde  54’ü aştı” dedi.

“Sert bir devalüasyon veya petrol fiyatlarındaki hızlı bir yükseliş dış borç oranını yüzde 80’in üzerine çıkarabilir” diyen Özkan, iç tasarruf oranının yüzde 13-14 seviyesine düştüğünü, yatırım oranının yerinde saydığını belirtti. Özkan, artık borcun borçla çevrilmesi döneminin bittiğini belirterek “Vatan Partisi’nin üretim ekonomisi programı Türkiye’nin biricik çıkış yoludur. Yırtığa yama arama devri bitti. Yeni elbise dikeceğiz” diye konuştu.

Haber Merkezi

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - “Borç dilenenlerin yönetimine son”
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör