poyrazoğlu otomotiv

Biz Anadoluyuz Projesi’nde Tuncelili 220 öğrenci Denizli’de ağırlandı

Denizli Valiliği, Biz Anadoluyuz Projesi kapsamında Türkiye genelinde 27 bin 772 öğrencinin 24 il valiliğince misafir edildiğini, eğitim öğretim yılı sonunda bu rakamın 50 bine ulaşacağı bildirildi. Proje kapsamında 220 öğrenci de Denizli’de ağırlandı.

07-06-2018 18:28

Milli birlik ve beraberliği pekiştirmek amacıyla 15 yaş altı şehit ve gazi yakını çocuklar ile yetim ve öksüz çocukların karşılıklı olarak doğu ve batı illeri arasında ziyaretlerini içeren Biz Anadoluyuz Projesi’nin başarıyla devam ettiği açıklandı. Denizli Valiliği’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “5 Nisan tarihi itibari ile toplam 27 bin 772 çocuğumuz, eşleştirilen 24 il valiliklerimizce misafir edilmiş olup; 50 bin çocuğumuzun eğitim öğretim yılı sonuna kadar belirlenen illerde misafir edilmesi planlanmıştır” denildi.

Açıklamada, Biz Anadoluyuz Projesi kapsamında Tunceli’den 220 öğrencinin Denizli’de ağırlandığı belirtilirken, “Karşılıklı ziyaretlerle ülkemizin tarihi ve kültürel mirasının tanıtılması, milli ve manevi değerlerimizin paylaşılması,  kardeşlik ve duygudaşlık bilincinin artırılması, değerlerimizin gelecek nesillerimize aktarılması ve çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan uzak tutulması amaçlanmaktadır. Proje kapsamında, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde, belirlenen 21 ilde ikamet eden çocuklarımız, ülkemizin diğer bölgelerinde belirlenmiş olan  illerimizde en az üç gün  misafir edilmektedir. Gene aynı proje çerçevesinde batı illerinden yukarıdaki özellikleri taşıyan çocuklarımız Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde belirlenen illerde misafir edilmektedir” denildi.

Haber Merkezi 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                    

     

 

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Biz Anadoluyuz Projesi’nde Tuncelili 220 öğrenci Denizli’de ağırlandı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör