poyrazoğlu otomotiv etiler

Bin dev arasında 28 Denizlili

Türkiye İhracatçılar Birliği’nin belirlediği Türkiye’nin en fazla ihracat yapan 1000 firmamı arasına Denizli’den 28 şirket girme başarısı gösterdi.

14-06-2018 12:52

DTO Başkanı Uğur Erdoğan ve DENİB Başkanı Memişoğlu, Denizli’nin ilk 10 ihracatçı il arasında 7’nci sıraya kadar çıkmasından büyük mutluluk duyduklarını söyledi. 

Yükseliş ivmesi sürüyor

İlk 1000 İhracatçı Firma-2017 araştırması sonuçlarını değerlendiren Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Hüseyin Memişoğlu, ihracattaki yükseliş ivmesinin hem ülke hem de Denizli için devam ettiğini belirtti. Memişoğlu, “İhracatta rekorlar kırmaya devam ediyoruz ve 2016 yılının son aylarından itibaren her ay ihracatımızın arttığına şahit oluyoruz. Denizli, ülkemiz ekonomisine ve ihracatına katkısını sürdürüyor. Geçtiğimiz sene 3 milyar doların üzerinde ihracat gerçekleştiren ilimizin yılın ilk beş ayındaki ihracat rakamlarını değerlendirdiğimizde, sene sonu için koyduğumuz hedef olan 3,5 milyar dolar sınırını aşacağımızı düşünüyorum” dedi.

En çok ihracat yapan 7. il

Denizli ihracatının ulaştığı noktanın incelendiğinde, tekstilden tarıma, elektrik ürünlerinden madenciliğe kadar çok farklı sektörlerin katkı sağladığını anlatan Memişoğlu, “Sektörel çeşitliliğin her geçen sene biraz daha arttığı ilimiz ihracatının, bu yönüyle daha sağlıklı bir yapıya kavuştuğunu ifade edebiliriz. Bugün açıklanan araştırma sonuçlarına baktığımızda, ilk 1000’deki ihracatçı firma sayısına göre ilk 10 il arasında, Denizli’nin 7. sırada olduğunu ve 28 ihracatçı firma ile temsil edildiğimizi görüyoruz. İnanıyorum ki, önümüzdeki yıllarda çok daha fazla sayıda firmamız ilk 1000 ihracatçı firma arasında yer alacak ve ülkemiz ihracatına olumlu katkısına devam edecektir. İlimizi ihracatın en önemli merkezlerinden biri haline getiren tüm ihracatçılarımızı bu vesileyle bir kez daha kutluyorum” diye konuştu.

Erdoğan da kutladı

Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan da, devler listesine giren 28  firmayı kutladı. Erdoğan, “TİM tarafından yapılan ve 26 sektörün hepsini kapsayan İlk 1000 İhracatçı Firma-2017 Araştırması’ndaki listeye girerek onur kaynağımız olan 28 Denizli firmasını kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Denizli’nin iller arasında 7'nci sırada bulunduğunu görmek ise ikinci  onur payesi oldu.  Her kim katkı sağladıysa, işvereninden işçisine, idarecisinden rehberlik ederek önümüzü açan büyüklerimize kadar herkese şükranlarımı sunuyorum. İhracatla büyüyen, rekor üstüne rekor kıran, çalışkan ve girişimci Denizli'ye de bu yakışırdı” dedi.

Haber Merkezi

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Bin dev arasında 28 Denizlili
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör