poyrazoğlu otomotiv etiler

Bilinmeyen ağrılara cevap, bu poliklinikte

Ege Bölgesi’nde bir örneği İzmir’de bulunan Denizli Devlet Hastanesi Algoloji (ağrı) Polikliniği, Denizli’nin yanı sıra çevre illerden gelen hastalara da şifa dağıtıyor.

20-12-2017 15:27

İki Algoloji Uzmanı’nın görev yaptığı kronik ağrılı hastalara yönelik tedavi ve muayenelerin uygulandığı Ege Bölgesi’nde ikinci poliklinik olan Denizli Devlet Hastanesi Algoloji (ağrı) Polikliniği, Denizli’nin yanı sıra çevre illerden gelen hastalara da şifa dağıtıyor.

Algoloji Uzmanları Dr. Pınar Özlülerden ve Dr. Seher İlhan’ın görev yaptığı Algoloji (ağrı) Polikliniği'nde cevap bulunamayan, zor, kronik ve dirençli ağrılarda medikal tedaviler ve girişimsel işlemler uygulanıyor. Daha önce anestezi ve reanimasyon uzmanları tarafından bu hizmetin verildiğini vurgulayan Algoloji Uzmanı Dr. Pınar Özlülerden, Ekim Ayından itibaren Denizli Devlet Hastanesi bünyesinde algoloji polikliniği olarak hizmet vermeye başladıklarını, şu ana kadar 635 hastaya sağlık hizmeti sunduklarını belirtti.

Algoloji Uzmanı Dr. Pınar Özlülerden, algolojinin geçmeyen ağrıların tedavisinde rolünün büyük olduğunu dile getirerek, “Algoloji (ağrı tedavisi) bölümü, her türlü kronik ağrının yanı sıra, sebebi bulunamayan şiddetli ağrıların tanı ve tedavisiyle uğraşan bir bilim dalıdır. Kronik ağrı (3 aydan uzun süren ağrı), iş ve aile hayatımızda ciddi problemlere yol açabilen bu nedenle hayat kalitesinde düşüklüğe yol açan, toplumda sık görülen bir sorundur” dedi. 

Ege Bölgesinde İkinci Poliklinik Denizli’de
2013 yılında resmi bir branş olarak tanınan algolojinin Türkiye'de yeni bir branş olduğunu ifade eden İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, Denizli Devlet Hastanesi’nde 2 Algoloji Uzmanı’nın göreve başlaması ile Algoloji poliklinik hizmeti verilmeye başlandığını söyledi. Ege Bölgesinde Sağlık Bakanlığı bünyesinde İzmir’den sonra sadece Denizli’de Algoloji Uzmanlarının görev yapması ile Polikliniğe çevre illerden (Aydın, Muğla, Afyon, Uşak, Burdur, Isparta) de yoğun bir hasta başvurusu olduğunu vurgulayan Öztürk, “Denizli’de birçok ilde bulunmayan özellikli hizmetlere bir yenisini daha eklemiş olmanın sevincini yaşıyoruz. Çevre illerden gelen hastalarımıza da hizmet veren Algoloji Polikliniğimiz, Denizli ilimize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Bilinmeyen ağrılara cevap, bu poliklinikte
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör