poyrazoğlu otomotiv etiler
30 Mayıs 2020 Cumartesi

Bilim Şenliği başlıyor

Merkezefendi Belediyesi, Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü, TÜBİTAK ve Ülker Yörükoğlu Bilim ve Sanat Merkezi iş birliğiyle düzenlenen ve TÜBİTAK’a sunulan projeler arasından ilk 50’ye giren Bilim Şenliği bugün başlıyor.

26-09-2019 14:15

Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi’nde  başlayacak şenlikte  50 adet uygulamalı atölye çalışması, tiyatrolar, konferanslar, etkileşimli uygulamalar ve bilim gösterileri yer alacak. Üç gün sürecek  Bilim Şenliği’nin amacı toplumun tüm kesimlerine bilimi yaymak, bilim insanları ile halkı buluşturmak, çocuklar ve gençlere özgün düşünce ve tasarım yapma fikirleri aşılamak olarak açıklandı. 

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Belediyemiz ile Ülker Yörükoğlu Bilim ve Sanat Merkezi arasındaki iş birliği ile düzenlenecek olan Bilim Şenliği’ne tüm hemşerilerimi davet ediyorum. TÜBİTAK’a sunulan projeler arasından ilk 50 proje arasına girmeyi başaran ‘Bilim Şenliği’ 26 Eylül’de başlayıp 28 Eylül’de sona erecek. Şenliğimiz üç gün boyunca saat 10.00 ile 20.00 arasında Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Merkezefendimizi sanatın, bilimin, kültürün merkezi haline getirmek için çalışıyoruz. Çocuklarımızı, gençlerimizi, büyüklerimizi bilimle, sanatla, kültürle buluşturuyoruz. Buluşturmaya da devam edeceğiz” dedi.

Bilim şenliğinde Pamukkale Üniversitesi’nde akademisyen olarak görev yapan Prof. Dr. Fatma Susar Kırmızı, Doç. Dr. Ayşe Savran Gencer, Doç. Dr. Zeynep Ayvaz Tuncel, Dr. Öğr. Üyesi Gül Hanım Boran, Dr. Öğr. Üyesi Tayfun Tanyeri, Dr. Öğr. Üyesi Yüksel Çekbaş, Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Meral Tanrıöğen, Dr. Öğr. Üyesi Aytaç Karakaş, Arş. Gör. Dr. Asiye Bahtiyar, Arş. Gör. Merve Eker atölyeleri ile şenliğe katkı sağladı.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Bilim Şenliği başlıyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör