etiler poyrazoğlu otomotiv
24 Şubat 2020 Pazartesi

Beyin kanaması tedavisi görürken pankreasındaki tümör alındı   

Denizli’de geçirdiği beyin kanaması sonrası Özel Cerrahi Hastanesi’nde tedavi gören 63 yaşındaki hasta pankreasında tümör tespit edilince ameliyata alındı. Hasta yaklaşık 8,5 saat süren ameliyatın ardından sağlığına kavuştu.   

23-08-2019 10:28

Ameliyat Özel Cerrahi Hastanesi’nde görevli Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Nazmi Yaşar Sayım öncülüğündeki ekip tarafından yapıldı. Zor ve ciddi bir ameliyat geçekleştirdiklerini ifade eden Sayım, 63 yaşındaki Hasan Huseyin İnceoğlan’ın, geçirdiği beyin kanaması sonrası hastanede tedavi altında olduğunu söyledi. İnceoğlan’ın aynı zamanda yaklaşık 40 yıldır epilepsi hastası olduğunu da belirten Dr. Sayım, “Hastamızın takipleri sırasında kan tablosunda olan bir takım değişikliklerden dolayı tarafımızdan değerlendirildi BTS MR sipisi çekildi ve pankreas başında yaklaşık 3,5 santimetre çapında bir tümör fark edildi. Pankreas başı tümörleri oldukça agresif oldukça sinsi seyreden tümörlerdir ve hayatı ciddi olarak tehdit eden tümörlerdir. Hastamızın oldukça değişik sağlık problemleri de beraberinde olduğu için; epilepsi hastası, mevcut bir beyin kanaması var. Beraberinde de bir pankreas başı tümörü vardı. Zor ama ciddi bir karar almak durumundaydık ailesiyle de bunu bir masaya tüm açıklığıyla yatırarak ancak cerrahi bir girişim ile bu rahatsızlıktan kurtulabileceğini ifade ettik. Ailesinin de son derece pozitif yaklaşımlarıyla iki gün içerisinde ameliyata hazırladık” dedi. 

Gerçekleştirilen ve başarı ile tamamlanan ameliyat hakkında da bilgiler veren Dr. Sayım,  operasyonun yaklaşık 8,5 saat sürdüğünü kaydetti. İHA

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Beyin kanaması tedavisi görürken pankreasındaki tümör alındı   
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör