poyrazoğlu otomotiv etiler

Beyağaç’ta sandık güvenliği anlatıldı

CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, yönetim kurulu üyeleri ve kadın kolları Denizli’nin Beyağaç ilçesinde iftar yemeğine katıldı. İftar sonrası ilçe halkına sandık güvenliği konusunda bilgi verildi.

14-06-2018 12:54

İl Başkanı Mahir Akbaba, yönetim kurulu üyeleri ve Beyağaç Kadın Kolları Başkanı Vahide Gündoğdu, Beyağaç’ta iftar yemeğine katıldı. İftar sonrasında 24 Haziran seçimi için sandıklarda görevli olan vatandaşlara eğitim semineri verildi. Sandık güvenliği konusunda vatandaşları bilgilendiren Akbaba, “24 Haziran'da muhalif seçmenin ve partilerin en büyük endişesi sandık güvenliği. CHP, 24 Haziran'daki seçimler için ‘Adil Seçim Seferberliği’ isimli bir akıllı telefon uygulaması geliştirdi.  Bu uygulamayla, görevlilerin sandıklarının başında olup olmadığını kontrol edecek, sandık sonuçlarını hemen sisteme kaydedecek ve bu verileri Yüksek Seçim Kurulu'nun tutanaklarıyla karşılaştıracak” dedi. 

Uygulamanın seçim günü sabahtan oy pusulaları teslim edilene kadar sandık görevlilerinin konumunu takip edeceğini belirten Akbaba, “Görevli kayıtlı olduğu sandığın başında değilse, sisteme uyarı gidecek. Böylece daha önce yaşanan kayıtlı görevlinin sandığa gitmemesi ya da sandığı erken terk etmesi gibi risklerin önüne geçilecek. Görevliler bir sorun olduğunda uygulama içi bir butonla çağrı merkezini istedikleri anda arayabilecek ya da 'Canlı Destek' butonunu kullanarak merkezle yazışabilecek. Sandık görevlileri oy sayımı yapıldıktan sonra 'Cumhurbaşkanı Seçimi' ve 'Milletvekili Genel Seçimi' butonlarını seçerek iki oylamanın tutanak fotoğraflarını tarayıcı kalitesinde çekip ayrı ayrı sisteme gönderecek. Sisteme gönderilen fotoğraflar OCR-Optik Karakter Tanıma sistemiyle taranacak. Tutanaktaki veriler ve sonuç bu yolla kendiliğinden ve hızla sisteme yüklenecek” dedi. Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Beyağaç’ta sandık güvenliği anlatıldı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör