poyrazoğlu otomotiv etiler

Benim Mahallem ile sağlık eğitimleri sürüyor

Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi ve İl Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile Benim Mahallem Projesi kapsamında Değirmenönü Mahallesi’nde kanserde erken tanının önemini anlatan eğitim programı düzenlendi. 

09-02-2018 14:52

Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi ve İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen sağlık eğitim programları devam ediyor. Bu kapsamda Benim Mahallem projesi ile Değirmenönü Mahallesi’ndeki kadınlara yönelik meme kanserinde erken tanının önemini anlatan eğitim programı düzenlendi.

Kent Konseyi'nde düzenlenen programa, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kent Konseyi Genel Sekreteri Baran Akın, Merkezefendi İlçe Sağlık Müdürlüğü Kanser Birim Sorumlusu Sedef İnan ve kadınlar katıldı. Kanserle mücadelede erken tanının büyük bir önem taşıdığını kaydeden İnan, “Kanser yadsınamaz bir gerçektir. Çevresel etkenler, zararlı alışkanlıklar, beslenme, bazı mikroplar ve kimyasal maddeler bu hastalıkta ön plana çıkıyor. Bu etkenleri göz önüne alarak belirli periyotlarda tarama yaptırmak gerekiyor" dedi.

Sağlık toplantılarının önemli olduğunu vurgulayan Kent Konseyi Başkanı Değirmenci ise, “Siz isteyin talep edin biz yapalım diyoruz. Bir evde sağlık varsa huzur vardır. Sağlık varsa aile de mutluluk vardır. İnşallah bu eğitimler faydalı olur. Bir hemşehrimizin dahi erken teşhis ile sağlık probleminin sonlandırılmasına katkıda bulunabilirsek bütün çabalarımıza değer diye düşünüyoruz” açıklamalarında bulundu.  HABER MERKEZİ

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Benim Mahallem ile sağlık eğitimleri sürüyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör