alican sürücü kursu poyrazoğlu otomotiv
25 Haziran 2018 Pazartesi

Bekillili çiftçinin yüzü organik kavunla güldü

Denizli’nin Bekilli ilçesinde sulamanın olmadığı Sırıklı Mahallesi’nde sadece yağmur suyu ile kıraç topraklarda yetişen farklı tür ve renkteki kavunların hasadı başladı. Çiftçiler, bu yılki kavun hasadından memnun olduklarını belirttiler.

18-08-2017 18:49

Bekilli’nin Sırıklı Mahallesi’nde nisan ayında ekimi yapılan ve sulamanın olmadığı, sadece yağmur suyu ile yetişen kavunların hasadı başladı. Çiftçiler bu senenin hasadından memnun olduğunu belirtirken, mahalle sakinleri, kavun ekim alanlarının artmasını istiyor.

Denizli’ye 100 kilometre uzaklıktaki mahallede sadece yağmur suyu ile sulanan kavunların lezzetine dikkat çeken Pervin Coşkun, "Bu sene hasattan memnunuz.   Yalnızca yağmur suyu ile sulanan  kavunlarımız çok tatlıdır; şeker gibi tadı var. Çoban almaz, kara düğlek elif düğleği, gibi çeşitleri vardır" dedi.

“İÇME SUYUMUZ BİLE YOK”

Sırıklı çiftçileri susuz tarım yaptıklarını,  yalnızca yağmur suyu ile sulanan kavunların organik olduğunu söyleyen Halil Coşkun ise "Her kavunun tadı kokusu ayrıdır. Çok tatlıdır. Yağmur suyu yeterli oluyor. Zaten içmeye suyumuz bile yok mahallemizde. Allah vermiş, Allah bin bereket versin. Hasattan çok memnunuz" ifadelerini kaydetti. İHA

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Bekillili çiftçinin yüzü organik kavunla güldü
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör