Bekilli’yi dolu vurdu

Denizli’nin önemli üzüm üretim merkezlerinden Bekilli’yi dolu vurdu. Sağanak yağışla birlikte etkili olan dolu yağışı nedeniyle üzüm bağlarında büyük zarara yol açtı. Üzüm  bağlarının olduğu ve dere yatağına yakın bölgelerde sel suları adeta şelale şeklinde aktı. 

24-06-2019 18:13

İlçede aniden bastıran yağmur ve dolu yağışı bir çok olumsuzluğu da beraberinde getirdi. Yağıştan en çok zarar gören yerler ise ekili tarım arazileri ile üzüm bağları olurken, yağış trafikte de zaman zaman aksamalara neden oldu. Özellikle araçlar yol dolu sularda ilerlemekte zorluk çekerken yayalar ise yağıştan sığınacak yerler aradı. Yağış sonrası, dereye yakın olan bir üzüm bağından sel sularının şelale şeklinde akması ise vatandaşlar tarafından cep telefonları ile kayıt altına alındı. 

Bölgede üzüm üreticiliği yapan birçok çiftçinin üzüm bağları zarar gördü. Dolu yağışı nedeniyle bu yıl Bekilli yöresinde üzüm veriminin  azalabileceği belirtilirken, üreticiler sezon başından beri bağları için yaptıkları masrafların boşa gittiğini bu yıl ürün alamayacaklarını dile getirdi. İHA

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Bekilli’yi dolu vurdu
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör