etiler poyrazoğlu otomotiv
22 Ağustos 2018 Çarşamba

Becerilerini sergilediler

Denizli’de resim sanatının uzun soluklu kuruluşlarından Eve Sanat Atölyesi’nin geleneksel yıl sonu sergisi Turan Banadır Sergi Salonu’nda açıldı. 41 kadın, bir erkek ve 9 genç kursiyerin 98 tablosu ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

15-05-2018 17:37

Eve Sanat Atölyesi’nde resim  kursu alanların eserlerinin yer aldığı geleneksel karma sergi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda  sanatseverlere merhaba dedi. Serginin açılış kurdelesini ressam  Yılmaz Kahraman, Mehmet Acar, Zeki Akakça ve atölye kurucusu Arife Yılmaz birlikte kesti. Sergide 41’i kadın, biri erkek ve 9’u genç 51 kursiyerin yıl boyunca yaptığı 98 yağlı boya ve pastel tablo sanat sevenlerin beğenisine sunuldu.

Denizli’de 13 yıldan bu yana faaliyet gösterdiklerini, resme ilgi duyan yüzlerce çocuk, genç ve yetişkine kurs verdiklerini söyleyen Eve Sanat Atölyesi kurucusu Arife Yılmaz, 27. atölye sergisini açtıklarını belirtti.  Denizli’de 12 sergi açtıklarını belirten Yılmaz, Antalya, manisa, Buca, Marmaris ve Muğla’da da atölye sergileri açtıklarını ifade etti. Yılmaz, 17 Mayıs’a kadar açık kalacak sergide resim eğitimi alan 51 kursiyerin 94’ü yağlı boya 94 çalışmasının bulunduğunu söyledi.

Osman Nuri Boyacı

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Becerilerini sergilediler
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör