etiler poyrazoğlu otomotiv
16 Eylül 2019 Pazartesi

Bayram tatilinde Pamukkale’de oteller yüzde 100 dolacak 

Denizli’nin dünyaca ünlü turizm merkezi Pamukkale’de oteller Ramazan Bayramı tatiline hazırlanıyor. Bölgedeki otellerin birçoğunda tatil öncesi rezervasyonlar artarken, tatilde otellerin yüzde 100 dolu olması bekleniyor. 

23-05-2019 12:20

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden olan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Pamukkale’de Ramazan ayı bereketi yaşanıyor. Bayram tatilini Pamukkale’de geçirmek isteyen vatandaşlar kentteki otellere şimdiden rezervasyonlarını yaptırdı. Dört mevsim yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği Pamukkale’de tatilde otellerin yüzde 100 doluluklara ulaşması bekleniyor. 

Ülke genelinde bayram tatilinde yerli turist anlamında çok ciddi bir turist artışı olacağını belirten, Denizli Turistik Otelciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen, Pamukkale’nin de kültürel ve doğal güzellikleriyle ilgi çektiğini ifade ederek, “En az 15-20 milyon kişinin gerek memleketlerine, gerek turistlik amaçla sahil yörelerine, kültürel amaçla da bölgelerimize geleceğini düşünüyoruz. Denizli bölgemize baktığımızda da kültürel açıdan çok zengin, yaklaşık 19 tane antik kent var. Bunun yanında Afrodisias’a yakınlığı, Efes’e yakınlığı, Salda Gölü’ne yakınlığıyla da yerli misafirlerimizin çok ilgisini çekiyor. Son yıllarda kültürel turlara da yerli misafirlerimiz ilgi göstermekte” dedi. 

“Tatil yerlerine yakınlığı var” 

Tatiline Pamukkale bölgesinde değerlendirmeyi düşünen vatandaşlara seslenen Başkan Şen, otel anlamında uygun fiyatlara kalınabileceğini dile getirerek, “Pamukkale bölgesinde de biz şeker bayramı süresince de çok yoğun doluluklar yaşayacağız. Pamukkale’de doluluk oranları çok yüksek. Zaten 12 ay boyunca doluluk oranlarımız yüzde 90’lar da seyrediyor. Şeker bayramında bunun yüzde 100’lere ulaşacağını zaten bekliyoruz. Denizli şehir merkezindeki otellerimiz de şu anda çok uygun fiyata yerlerimiz mevcut. Özellikle yerli misafirlerimizin sahil yörelerindeki yüksek fiyatlardan dolayı tatil yapmaktan imtina etmesinler. Kültürel gezilerle de seyahatlerini yapsınlar. Denizli bölgesindeki Denizli şehir içindeki otellerde de konaklayarak nitelikli bir şekilde bu tatili geçirebilirler” ifadelerini kullandı. İHA

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Bayram tatilinde Pamukkale’de oteller yüzde 100 dolacak 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör