poyrazoğlu otomotiv etiler

Başkanın ilk sevinci

Nisan ayında yapılan Genel Kurul’da Denizli İhracatçılar Birliği Başkanlığına seçilen Hüseyin Memişoğlu, DENİB’in yüzde 15 artışın kaydedildiği ihracat rakamlarını değerlendirdi. Memişoğlu, “2016 yılının kasım ayından beri aralıksız artan ülkemiz ve Denizli  ihracatı, yılın geri kalanı için de önemli ipuçları veriyor” dedi.

03-05-2018 16:48

Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Memişoğlu, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin açıkladığı ihracat rakamlarını değerlendirdi. Memişoğlu, ülke ihracatının nisan ayında geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 15 artarak 13 milyar 549 milyon dolar olarak gerçekleşmesi, Ocak-Nisan döneminde ise yüzde 10,4 artarak 54,7 milyar dolara ulaşmasını “İhracatta hem bahar bereketinin, hem de rekorların devam ettiğine şahit oluyoruz” sözleriyle yorumladı.

“DENİB ve Denizli’nin ihracat artışları dikkat çekici”

Denizli ihracatının nisan ayında yüzde 25 artmasınındikkat çekici olduğunu kaydeden Memişoğlu, “TİM tarafından açıklanan Denizli ihracatı nisan ayında tam yüzde 25 oranında arttı ve 283 milyon dolar olarak gerçekleşti. Yılın ilk dört ayını geride bıraktığımızda ise, Denizli ihracatının artış oranının yüzde 21 olduğunu ve ilimiz ihracatının 1 milyar 117 milyon doları geride bıraktığını görüyoruz. DENİB üyelerince gerçekleştirilen ihracatta yakalanan artış oranları da son derece sevindirici. Nisan ayında yüzde 10,3 artan DENİB ihracatı 208 milyon dolara ulaştı. Ocak-Nisan döneminde ise DENİB ihracatı yüzde 10,4 yükselişle 844 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti” dedi.

“Hedefe ulaşacağız”
Memişoğlu , 2018 yılı hedeflerine ulaşacaklarını belirterek, “2016 yılının kasım ayından beri aralıksız artan ülkemiz ve ilimiz ihracatı, yılın geri kalanı için de önemli ipuçları veriyor. Hem ülkemiz hem ilimiz ihracatında kırılan rekorların 2018 yılı genelinde devam edeceği ve yıl sonu itibariyle hedeflerimize ulaşacağımız kanaatindeyim” diye konuştu. 
Haber Merkezi
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Başkanın ilk sevinci
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör