etiler poyrazoğlu otomotiv
16 Eylül 2019 Pazartesi

Başkanı Ali Çetin, iş makinesinin başına geçip tadilatı başlattı 

Uzun bir aradan sonra Süper Lig’e yükselen Denizlispor’da, Atatürk Stadı’nın kapasitesinin artırılması için çalışmalara başlandı. 15 milyon lira harcanarak iki ayda tamamlanacak çalışmayla stadın kapasitesi  18 bin 500’e çıkacak. 

14-06-2019 15:03

Denizlispor, Atatürk Stadyumu’nda kurban keserek tadilat başlattı. Tadilat kapsamında stadın koltuk kapasitesi yaklaşık 3 bin 200 kişi arttırılacak, tribünlerin üstü kapatılacak, localar yapılacak ve çim zemin yenilecek. Tadilat kapsamında iş makinasının başına geçen Başkan Ali Çetin, kulüp başkanlığındaki deneyimini iş makinası operatörlüğünde de gösterdi. Başkan Çetin usta bir operatör gibi iş makinası ile tribünler önündeki duvarları yıkıp çıkan hafriyatı kamyonlara yükledi.  İş makinesinden indikten sonra kameraların karşısına geçen ve çalışmalarla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Başkan Çetin, çalışmaların Denizli’ye hayırlı olmasını diledi. Süper Lig’e çıkmadan önce tadilat konusunda söz verdiklerini hatırlatan Başkan Çetin, tadilat çalışmasının belirledikleri zaman aralığında bitirilmesi için gece gündüz çalıştıklarını ifade etti. 

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün göndereceği ödenekle yapılacak olan  Denizli Atatürk Stadı’ndaki tadilat yaklaşık iki ay sürecek.  Stadın kapasitesinin 18 bin 500’e çıkacağını söyleyen Çetin, ” Süper Lig’de seyirci kapasitemiz çok fazla olacak. Sahamızın koltuk sayısı yetmeyebilir. Bu yüzden sahamızı 3 bin kişilik daha artırarak 18 bin 500 kişilik yapacağız. Hem taraftarlarımız maça rahat rahat girecekler, hem de rahat bir ortamda maçlarını izleyecek. Bu konuda bizlere destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Maçlar Ağustos ayında başlayacak. Sahamızda o güne kadar hazır hale gelecek” dedi. Öncelikle sahaya çok uzak olan kale arkasındaki tribünlerin önünün kazılması gündemde. Burayı kazarak ek koltuklar yerleştirilecek.  Ayrıca 14 loca inşa edilecek.  Orhan MIKIROĞLU

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Başkanı Ali Çetin, iş makinesinin başına geçip tadilatı başlattı 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör