poyrazoğlu otomotiv etiler
18 Şubat 2019 Pazartesi

Başkan Tefçi’den, Ebru Özkan açıklaması

Eğitim Bir-Sen Denizli Şube Başkanı Kazım Tefçi, 11 Haziran’dan bu yana İsrail rejimi tarafından gözaltında tutulan Ebru Özkan ile ilgili açıklamada bulundu. Tefçi, Ebru Özkan'ın serbest bırakılması gerektiğini ve Siyonist rejimin hesap vermesi gerektiğini vurguladı.

11-07-2018 16:49

Eğitim Bir-Sen Denizli Şube Başkanı Kazım Tefçi, 11 Haziran'dan bu yana İsrail rejimi tarafından gözaltında tutulan Ebru Özkan ile ilgili yaptığı açıklamada, Özkan’ın serbest bırakılması, siyonist rejimin de hesap vermesi gerektiğini söyledi.

Tefçi, son dönemde Türk vatandaşlarının, Kudüs'e yaptıkları her ziyarette gözaltına alınmalarının siyonist rejim tarafından adeta bir rutin haline getirildiğini belirtti. Tefçi, "14 yaşındaki Fevzi el-Cundi onlarca siyonist askerin arasında gözleri bağlı elleri kelepçeli olmasına rağmen nasıl korkusuz ve onurlu duruyorsa, Ebru Özkan da ayaklarına takılan kelepçeye rağmen tüm dünyaya zulme karşı nasıl dik durulacağının en güzel ve izzetli örneğini veriyordu. 11 Haziran'dan bugüne tam 6 defa gözaltı süresi uzatılan Ebru Özkan'ın maruz kaldığı bu zulmün arkasında, söz konusu Kudüs sevgisi ve davası karşısında milletçe sahip olduğumuz hassasiyetimizi kırmak olduğunu, işgalci Siyonist rejimin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Kudüs'e gitmesini caydırmak için bu tavrı geliştirdiğini biliyoruz. Ebru Özkan da Kudüs ziyareti dönüşünde Siyonist rejim tarafından hukuksuz bir şekilde gözaltına alınmıştır" dedi.

Tefçi açıklamasının devamında, "Basının servis ettiği bir fotoğraf kamuoyuna yansıdı. Fotoğraf karesiyle işgalci Siyonist rejimin güvenlik konsepti olarak dünyaya pazarlamaya çalıştığı şeyin düpedüz zülüm olduğunu bir kez daha gördük. 11 Haziran'dan bugüne tam 6 defa gözaltı süresi uzatılan Ebru Özkan'ın maruz kaldığı bu zulmün arkasında, söz konusu Kudüs sevgisi ve davası karşısında milletçe sahip olduğumuz hassasiyetimizi kırmak olduğunu, işgalci Siyonist rejimin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Kudüs'e gitmesini caydırmak için bu tavrı geliştirdiğini biliyoruz” dedi. Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Başkan Tefçi’den, Ebru Özkan açıklaması
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör