etiler poyrazoğlu otomotiv
21 Ağustos 2019 Çarşamba

Başkan Erdoğan, Dünya Engelliler Haftası’nı unutmadı

Denizli Ticaret Odası  Başkanı Uğur Erdoğan, Dünya Engelliler Haftası dolayısıyla yayınladığı mesajında, engelli bireylerin iş gücüne katılarak sosyal hayata adaptasyonunun kolaylaştırılması gerektiğine dikkat çekerek, “Onlarla birlikte daha güçlü olmak için, herhangi bir engelimiz yok” dedi.

17-05-2019 10:29

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Dünya Engelliler Haftası ile ilgili mesaj yayınladı. Erdoğan, engelli bireyleri hayata tutunduracak adımlar atılmasının  toplumsal birlik ve beraberliğin pekiştirilmesinde önemli bir yer tuttuğunu vurgulayarak, “Asla unutmamalı ki,  neredeyse her ailede bir engellimiz var ve hepimiz birer engelli adayıyız. O nedenle, her zaman ve her yerde empati yaparak, onları topluma kazandırmanın ve sosyal hayatta tutmanın yollarını aramalıyız. Bunun için gerekirse, pozitif ayrımcılık da yapmalıyız. Ülkemizde, tahminen 10 milyon engelli vatandaşımız bulunuyor. Bunların 1 milyon 800 bini, çalışma çağında ve yeterliliğinde. Fakat, sadece 160 bin engellimizin bir işte çalışabildiğine dair de bir tespit var. Yani, engelli bireylerin ne yazık ki yüzde 90'ından fazlası bir iş sahibi değil” dedi. 

Tarih boyunca engel tanımayan bir medeniyet olarak, engelli vatandaşların her zaman toplumun içinde olmasını önemsemiş, bunun gereğini yerine getirmiş bir millet olduğumuzu belirten Erdoğan, “Engelli vatandaşlarımız, üretime ve iş hayatına katılarak, daha üretken ve verimli bir hale gelebilirler; ihtiyaçlarını kendileri karşılayıp sosyal hayata tutunabilir, daha aktif olabilirler. Bunun için, onlara güvenmeli, bıkmadan usanmadan defalarca bu şansı onlara tanımalıyız! Biz, onlarla biriz ve beraberiz; böylelikle daha büyüğüz, daha güçlüyüz! Bu vesileyle, her birine en kalbi muhabbetlerim ile saygı ve sevgilerimi iletir, sevdikleriyle mutlu ve güzel günler dilerim” diye konuştu. Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Başkan Erdoğan, Dünya Engelliler Haftası’nı unutmadı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör