poyrazoğlu otomotiv etiler

Başbakan Binali Yıldırım, “Ödemiş seninle gurur duyuyor” sloganlarına açıklık getirdi.

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Denizli mitingi sırasında karşılaştığı ‘Ödemiş seninle gurur duyuyor’ sloganları sonrası muhalefetten yükselen  taşıma eleştirisine  Başbakan Binali Yıldırım canlı yayında yanıt verdi.

13-06-2018 13:32

Erdoğan’ın Denizli mitingi sırasında bir grup “Ödemiş seninle gurur duyuyor” diye slogan atmış Erdoğan’ın uyarısına rağmen devam etmişti. Erdoğan da kalabalığa gülerek, “Ya arkadaşlar Denizli’de de mi Ödemiş var? Bunu ben şimdi sayın Başbakan’a söylerim o size gereğini halleder inşallah” demişti. Bu olay sonrasında özellikle sosyal medya başta olmak üzere muhalefette miting alanlarında taşıma ile kalabalık oluşturulduğu eleştirileri yapılmıştı.

Habertürk televizyonuna konuk olan Başbakan Yıldırım’a Denizli’de yaşananlar soruldu. Yıldırım, muhalefetin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Denizli mitinginde İzmir’in Ödemiş ilçesinden gidenlerin olmasını “AK Parti seçim meydanlarında halkı oradan oraya taşıyor” diye eleştirmesiyle ilgili soruya da Ödemiş’le Denizli’nin birbirine çok yakın yerler olduğunu,  bazı insanların merak ettiğini, Cumhurbaşkanı'nı izlemeye gidenlerin ayıplanamayacağı yanıtını verdi.

 Yıldırım,  “Muhalefetin derdi, ne boşluk bulurum nereyi nasıl istismar ederim, derdi o. Mitingde Ordu’da ‘efendim Başbakan boş meydana konuşuyor’ diyor. Daha ben meydana gitmemişim, miting saati gelmemiş. İnsanlar yavaş yavaş gelmeye başlıyor. Meydanı çekiyor, benim fotoğrafımı da oraya monte ediyor. Algı operasyonu yapıyorlar. Ne yaparsa yapsınlar, milletle bizim aramızdaki sevgi bağını koparamazlar” şeklinde konuştu. 

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Başbakan Binali Yıldırım, “Ödemiş seninle gurur duyuyor” sloganlarına açıklık getirdi.
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör