poyrazoğlu otomotiv etiler

Başarı hikayesine bir yenisi eklendi

Denizli Ticaret Odası  Başkanı Uğur Erdoğan, ihracat seferberliğine yönelik gayretlerin sonuç verdiğini,  ihracat artışında süreklilik yakalandığını söyledi.  Erdoğan, nisan ayında yüzde 23.5’lik yeni bir başarı öyküsü eklendiğini belirtti.

03-05-2018 16:54

DTO Başkanı Uğur Erdoğan, 2017'de başlatılan ihracat seferberliğine ilk günden tüm gücü ve arzusuyla katılan Denizlili ihracatçıların, o günden bugüne parmakla gösterilen bir başarı destanı yazdığını söyledi.

Erdoğan, Denizli'nin martta yüzde 18,1'lik bir artış yakalayarak sürdürdüğü destana, nisanda da yüzde 23,5'lik bir başarı öyküsü daha eklediğini belirterek, "Denizli, başarısıyla göz kamaştırıyor. Her yerde övgüyle söz edilen ihracatçımız, adını gurur tablosuna yine altın harflerle yazdırdı.  Denizli ismini  ihracat tarihine silinmemek üzere kazıyor. Ülke ihracatının tüm zamanların rekorunu kırdığı martta, Denizli ihracattaki artış oranıyla ülke verilerinin de üstüne çıktı. Üstelik yükseliş ivmesini nisanda da sürdürerek, yeni bir başarıya daha imza attı" dedi.

"İhracatı artırmak öncelikli hedefimiz"
Denizli Sanayici, Tüccar ve İş Adamları Platformu Dönem Sözcüsü de olan Başkan Erdoğan, gerek Denizli Ticaret Odası olarak gerekse Denizli Platformu üyeleriyle dış ticaret açığını kapatmada en önemli enstrüman durumundaki ihracatı artırmak için ihracatçılara yönelik özel çalışmalar yürüttüklerini hatırlattı.

Erdoğan, "İhracatı artırmak, göreve geldiğimiz günden bu yana öncelikli hedeflerimizden. DTO olarak, ihracatçımızın portfoyünü genişletebilmek amacıyla uluslararası temaslarımızı artırdık. Sektörel fuarlarda boy gösterip yeni müşterilerle temasa geçmelerini sağlamalarına yardımcı olduk. Rekabetin acımasız olduğu uluslararası pazarda, hemşerilerimizin rakiplerine karşı avantajlı duruma geçmelerine ön ayak olmaya çalıştık. Bu arada, özgüvenlerini artırarak iş yapma isteklerini yükseltmek için de gayret gösterdik. Çabalarımızın sonuca ulaşması ve kazanca dönüşmesinden dolayı duyduğumuz mutluluğu, çalışıp üreterek bugünlere ulaşmamıza katkı sağlayan her kim varsa hepsiyle de paylaşıyor, ihracattaki başarımızın mimarlarını kutluyoruz" diye konuştu.
Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Başarı hikayesine bir yenisi eklendi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör